У філармонії – вечір американської музики
Концерт буде повністю сконцентровано довкола фабрики кіноіндустрії Голлівуду. Кінофільми, які стали легендами, візитними картками тієї чи іншої епохи, які переглядають з покоління в покоління. Ці стрічки запам’ятались не лише неперевершеною грою акторів, режисерським поглядом чи неочікуваними поворотами сюжету, але й музикою. Програма вечора американської музики насичена новими хітами, які львівський слухач ще не мав змоги почути наживо. Концерт відбудеться у Львівській філармонії 18 листопада, о 19.00.
“Mad Heads XL” святкує 20-річчя!
25 листопада у львівському клубі “Picasso” відома українська рок-група “Mad Heads XL” святкуватиме двадцятиріччя творчої діяльності масштабним концертом. До ювілею музиканти виконають програму, яку складуть самі слухачі. Група відіграє двадцять найкращих пісень, які протягом місяця шанувальники групи оберуть на офіційному сайті гурту. Ті треки, які отримають найбільшу кількість голосів, прозвучать у Львові під час святкового виступу.
Руслана заспівала футбольний гімн
Українська співачка потішила футболістів збірної України під час презентації нової форми, в якій команда гратиме під час Євро-2012. Руслана заспівала підопічним Олега Блохіна гімн уболівальників домашнього чемпіонату під назвою “Давай, грай!”, інформує ТСН.ua. “Ми презентуємо спеціальну пісню, щоб уболівальники отримали свою українську кричалку, свій український ритм, свій український мотив”, – заявила співачка. Після виступу, Руслана побажала команді успіху в матчі зі збірною Німеччини, який відбудеться 11 листопада.
Літературна новинка про українську семіотику
У Києві відбулася презентація книги Марії Маєрчик “Ритуал і тіло. Структурно-семантичний аналіз українських обрядів родинного циклу”. Ця монографія – перше потужне дослідження зі сфери української семіотики. Підмурівком для виникнення таких інтелектуальних розвідок були праці доньки Михайла Грушевського Катерини Грушевської, яка ще у 20-х роках XX ст. однією з перших звернулася до міфологічних основ фольклору та працювала над цими темами в наукових установах Відня та Женеви. Увагу авторки зосереджено навколо засадничих переходових сюжетів традиційної культури та головних персонажів. А окремий напрям аналізу становить ґенеза анімістичних уявлень в археологічних культурах і віруваннях селян, зокрема її малодосліджені та несподівані ґендерні аспекти. Книга видана за підтримки Гарвардського університету.
Музей домашньої ікони
На Житомирщині у м. Радомишлі почав діяти історико-культурний комплекс із єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони. Ініціатор створення комплексу та його засновник – Ольга Богомолець. За останні 15 років вона зібрала ікони народних і професійних іконописців з усієї України, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі. “Більшість із них були занедбані, їх викинули на “барахолку”. Фахівцям доводилося консервувати, реставрувати, і лише зараз вони нарешті отримали домівку”, – каже вона.