Одна із перлин Карпат відсвяткувала 996-ту річницю

На Дні Славського було понад 10 тисяч гостей

Минулої суботи тут можна було побачити людей із усіх куточків України і не тому, що раптом випав сніг, а тому, що всі приїхали на справжню карпатську забаву. Славське славиться гірськолижними трасами, на які взимку з’їжджається безліч туристів, та цього разу організатори свята показали, наскільки добре та весело відпочивати у Карпатах улітку.
Погода святу не завада
Через часті літні дощі стало традицією, що жодні фестини без болота не минають, ось і ця субота не була винятком. Три дні до свята Славське заливало дощами, а на вихідні природа таки подарувала сонечко, тому вже ніхто не зважав на болото під ногами. “Насправді гарна погода на святі не випадковість. Ми, чесно кажучи, витратилися і замовили послуги мольфарки”, – ось таку таємницю відкрив “Пошті” один з організаторів та ведучих свята Андрій Великий. Другим ведучим став виконавець Дзідзьо, чию експресивну пісню “Я тя кохам”, певно, багато хто пам’ятає. За словами організаторів, програма складалася дуже просто, адже День Славського – це об’єднання друзів. Артисти та ведучі працювали безкоштовно, або ж, як уточнив Кузьма-Скрябін, “абсолютно задурно”. Сцена та звук також були організовані за спеціальними цінами.
Про мету свята, його історію та організацію “Пошті” розповів селищний голова Михайло Кінаш:
– Мета нашого свята – ще раз наголосити, що Славське – найкраще місто в західному регіоні України! Що тут – мальовничі гори і чудове повітря! Що саме тут потрібно відпочивати! Було багато людей, які скептично ставилися до нашої імпрези та казали, що у нас нічого не вийде, бо і це погане, і те, але, як бачите, нам усе вдалося. Святкування Дня міста започаткував попередній голова Михайло Крипта. Тоді воно мало менші масштаби, проводилося лише на сцені у центрі селища, але теж було цікаво. За попереднього керівництва День міста святкували у першу неділю вересня. Але оскільки це вже осінь, коли менше приїжджає туристів, а школярі та студенти навчаються, то ми на сесії селищної ради вирішили, що таке свято потрібно проводити влітку. І наша позиція виправдала себе. Свято стимулює туристів приїхати в Карпати влітку, і на сьогодні 46 готелів нашого селища та 550 приватних осель на 90% заповнені, а це великий показник. За моїми спостереженнями, 85-90% відвідувачів свята – це гості. Важливу роль для такого великого напливу туристів відіграло те, що були заплановані виступи відомих артистів, зокрема “Скрябіна”, Alyoshі, “Антитіл” та інших. За участі таких зірок свято стає цікавішим. Програму концерту складав ведучий нашого заходу та радіо “Львівська хвиля” Андрій Великий. Він вів переговори та домовлявся із зірками.
Як наголосив Михайло Кінаш, свято відбулося за сприяння та підтримки губернатора Львівщини Михайла Цимбалюка. 80% заходу профінансував і підтримав депутат Львівської обласної ради Анатолій Дейнека. Частину коштів також виділила селищна рада.
– Я вперше на Дні Славського, до організації якого долучився разом з головою ЛОДА Михайлом Цимбалюком. Для мене честь бути на такому святі разом з місцевою громадою. І не тільки, адже ми бачимо, що гості приїхали зі всієї області та України. Скажу відверто, хвилювався через погоду. За день до свята подивився в інтернеті на прогноз метеослужби і трішки на душі стало тривожно, але, напевно, Бог почув не лише мої прохання, але й усіх людей, хто планував бути на святі. У мене фантастичні враження від імпрези! На мою думку, такі дні сіл, селищ, міст мають обов’язково проводитися, адже вони згуртовують громаду! – розповів “Пошті” Анатолій Дейнека.
Додамо також, що на свято очікували вісім тисяч гостей, та з упевненістю можна сказати, що було понад 10 тисяч.
Славське – це часточка серця
Під таким девізом відбулася перша частина програми святкувань. Про любов до рідного краю співали, читали вірші місцеві художні колективи та виконавці. В етнопрограмі взяли участь гурт “Плай”, дитячий танцювальний колектив “Сузір’я”, співали діти, серед яких був і лауреат міжнародного дитячого пісенного конкурсу Євробачення Максим Конверцев та фольклорний колектив із села Сопіт Сколівського району. А також славчанські троїсті музики із віночком коломийок.
“Два роки тому ми вперше виступали на дні нашого містечка, а згодом нас запросили на фестиваль етномузики у Старий Самбір. Історія нашого гурту розпочалася з весільної музики. В нашому гурті три Ярослави, та ще й Михайловичі, та один Богдан. Я вже понад 30 років граю на гітарі, ударних та перкусії. На нинішньому святі ми виконали віночок коломийок, особливістю якого є те, що ми переграли коломийки з кожного села Сколівщини. Звучали коломийки, виконані на старовинному контрабасі, який колись зробили бойки, бубні, акордеоні, зазвучала навіть майже столітня скрипка”, – розповів “Пошті” Ярослав Шоп’як, учасник гурту троїстих музик.
Мер Славського поділився враженнями і зауважив, що етномузика, фольклор обов’язково повинні звучати на заходах такого масштабу: “В майбутньому плануємо запрошувати професійні етнічні гурти, щоб показати справжню бойківську та гуцульську культуру гостям”.
Удвічі грандіозніше,
ніж торік
У другій частині вже професійні артисти додали вогню. Девізом свята було – “Якісний поп, якісний рок, якісний денс”. І цьому навіть болото не стало перепоною! Вечірню програму склали такі відомі виконавці, як “Скрябін”, “Антитіла”, Влад Darwin, Alyosha, Дзідзьо та “Істерика”, а також “Diamant”, Мія, “Шоколадка”, “Glamour” і Наталка Карпа.
 Організатор та ведучий Андрій Великий, окрім секрету про мольфарку, розкрив нам й інші таємниці організації свята:
– Карпатське повітря не те, щоб сприяло, воно взагалі таке особливе, ніби п’янке. Адже ті речі, які ми тут зробили за три дні, я б ніде не зміг зробити. Я вже вдруге звернувся до своїх друзів-артистів, і вони одразу відповіли: “О’кей, ми приїдемо! Нам тут подобається”. Однозначно цьогорічне святкування удвічі грандіозніше, ніж торік. За побажанням мера Славського, Alyosha та “Антитіла” виступали тут удруге, а хедлайнером вечора став гурт “Скрябін”. Сюрпризом є і мій співведучий Дзідзьо. Чесно кажучи, я трохи переживав, адже Дзідзьо дуже сміливий та з особливим гумором. Але, як бачите, ми намагалися триматися певних рамок, і нам все вдалося. До речі, усі виконавці, і Дзідзьо зокрема, привезли сюди прем’єри. А Наталка Карпа  презентувала нове шоу. Кузьма представив дві пісні з нових альбомів. До речі, Кузьма так захопився цим святом, що привіз на концерт батьків і сестру. Свято було супер!
Торік учасники концерту в подарунок отримали новенькі лижі, цього ж року зимову тематику продовжено – усі виконавці були нагороджені денним абонементом на послуги гірськолижного інструктора. А для розвитку літнього туризму артисти від пана Кінаша отримали гірські велосипеди.
Завершував концерт гурт “Скрябін”, після якого для славчан та гостей розпочалася дискотека, яка тривала до ранку. На прощання Кузьма пообіцяв віддати свій гірський велосипед останньому танцюристу дискотеки. Хто ж став власником такого несподіваного подарунка? “Пошта” до ранку не дотанцювала, тож і не знає, хто тепер ганятиме Карпатами на новенькому ровері.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4099 / 1.63MB / SQL:{query_count}