Хоч метереологи ще прогнозують повернення холодних повітряних мас, та для всіх львів’ян, які цінують добру музику найрізноманітніших жанрів, крига вже скресла. Попри те, що до великих традиційних фестивалів ще далеченько, наступні тижні весни обіцяють бути неабияк насиченими музичними подіями.
Натхненні юністю
Уже завтра на сцені Львівської філармонії символічним завершенням “шопенівського року” стане виступ молодих польських піаністів із творами їх геніального співвітчизника. Два концерти Фредеріка Шопена, які він написав у такому ж юному віці, як сьогодні солісти, вони виконають у супроводі своїх ровесників – Симфонічного оркестру Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької під батутою Юрія Бервецького.
А вже наступного дня ще один львівський піаніст, котрий іще донедавна належав до молодшої генерації – Олег Рудницький презентуватиме музику ХХ ст., передовсім концерт Д. Шостаковича в супроводі академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”. У цій же програмі під батутою Олександра Дяченка прозвучать твори нашого сучасника-львів’янина Мирослава Скорика. До речі, як підтвердив недавній досвід, сама присутність цього імені на афіші здатна зібрати повний зал.
Завершиться “юнацький блок” філармонійного тижня виступом Молодіжного симфонічного оркестру “INSO-Львів” під батутою польського диригента Станіслава Веляника. Виступлять молоді солісти Андрій Кравченюк (кларнет) та Валентина Пришляк (альт). А на завершення прозвучить – не менш символічно – “рання”, Друга симфонія Людвіга ван Бетховена.
Тарас Бульба – космополіт
Мабуть, історія культури знає лише декілька постатей українців, які стали героями не одного художнього твору. Серед них безперечними лідерами є вродлива й підступна Роксолана, відважний і освічений гетьман Мазепа та старий козак Тарас Бульба, якого увіковічив Гоголь. Саме музичним портретам останнього присвятив свою нову концептуальну програму Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою його головного диригента та художнього керівника Айдара Торибаєва. В недільному концерті прозвучить не лише славетна увертюра до однойменної опери Миколи Лисенка, а й рапсодія чеського композитора Леоша Яначека “Тарас Бульба” та фрагменти із балету російського автора Василя Соловйова-Сєдого до цього ж літературного першоджерела. Як розповів “Пошті” маестро Торибаєв, ідею такої “космополітичної” симфонічної програми він виношував не один тиждень і радий, що вдалося розшукати відповідні ноти та втілити її на сцені.
“Князь” із Харкова
Не менш цікавим видасться цей тиждень і шанувальникам опери. Адже в середу, 16 березня, львів’яни вперше за багато десятків років побачать у сценічному втіленні легендарну російську оперу ХІХ ст. – “Князь Ігор”. З’явилася така нагода завдяки гастролям Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Миколи Лисенка, який приїде до Львова у повному складі – тобто, привезе не лише – традиційно – солістів та диригента, але й хор під диригуванням Олексія Чернікіна, оркестр під керівництвом Віталія Куценка, балетну трупу Світлани Коливанової та повне сценічне оформлення своїх спектаклів. Як розповів “Пошті” завліт театру Олександр Чепалов, уперше за останні десять років трупа виїжджає в повному складі: оркестр, хор балет. Усього до Львова вирушило 220 харківських артистів.
Окрім опери “Князь Ігор”, відомої широкому загалу насамперед завдяки ефектним сценам із половецькими піснями і танцями, харків’яни наступного дня покажуть популярний балет “Тисяча і одна ніч” азербайджанського композитора Фікрета Амірова.
Від “Гудаків” до джазу
Хто вже встиг пересититися класикою, може вирушити до арт-кав’ярні “Квартира 35”, де МО “Дзига” дає прихисток етно- та джаз-клубам. На засіданні першого вже сьогодні, 15 березня, відбудеться концерт напівлегендарного закарпатського – “Гудаки village band ”, який простіше послухати у Німеччині, Швейцарії чи Нідерландах, де своїм шаленим драйвом гурт вже встиг “порвати” цілі фан-клуби, аніж на рідній землі. Львівська публіка ще пам’ятає виступи “Гудаків” на фестивалях “Флюгери Львова”, “Підкамінь” та “Шешори”.
А в п’ятницю тут відбудеться незвична акція під назвою “діалог барабанщиків”, у якому свою майстерність показуватимуть проекти кращих барабанщиків США та України “Frank Parker Trio” і “Igor Gnydyn Trio”. “Розмову” музиканти вестимуть на двох барабанних установках, спершу по черзі, а на завершення – разом.