Без майна і з сумними перспективами

Екс-міністр МВС Юрій Луценко почав ознайомлюватися із матеріалами кримінальної справи. Далі – суд

Екс-міністр МВС Юрій Луценко почав ознайомлюватися із матеріалами кримінальної справи. Далі – суд

Досудове слідство у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка завершилось.  Про це заявив начальник Головного слідчого управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький, інформує “Українська правда”. Він підтвердив, що три справи проти Юрія Луценка об’єднані в одне провадження. На питання, яким чином вдалося завершити слідство, враховуючи, що останню справу порушили напередодні, Каліфіцький відповів: “Усе було готово”.

Отже, тепер Луценко та його захисник можуть починати ознайомлення із 48 томами матеріалів кримінальної справи.

Крім того, Генпрокуратура ухвалила рішення накласти арешт на майно Юрія Луценка. Як повідомила прес-служба ГПУ, встановлені досудовим слідством збитки державі від дій екс-глави МВС сягають понад 970 тисяч гривень. З метою їх відшкодування на майно обвинуваченого накладено арешт.

За словами адвоката екс-мі­ністра МВС І. Фоміна, 26 січ­­ня за кілька годин до оголошення про завершення досудового розслідування, слідчі сказали, що проти Ю. Луценка порушено ще одну кримінальну справу за статтею 365 (ч.2) КК України – перевищення службових повноважень.

Адвокат каже, що його підзахисному інкримінують витрачання 600 тисяч гривень на святкування Дня міліції у 2008 – 2009 рр. Ці гроші пішли на оплату оренди палацу культури “Україна”. Слідство вважає, що таким чином тодішній міністр порушив урядову постанову про економію бюджетних коштів під час фінансово-економічної кризи.

Першу справу порушили торік у листопаді. За цією справою Луценка звинуватили у незаконному працевлаштуванні і в порушеннях, пов’язаних з наданням квартири і нарахуванням пенсії колишньому водію Леоніду Приступлюку.

Згодом Генпрокуратура порушила кримінальну справу, згідно з якою Луценку інкримінують безпідставне продовження термінів стеження за одним з підозрюваних в отруєнні Віктора Ющенка. Стосовно нової справи про витрачені на святкування Дня міліції гроші, то захисника Луценка здивувало таке звинувачення, а також те, що той факт пройшов повз увагу правоохоронців у 2008–2009 рр..

Ігор Фомін вважає, що його підзахисний перебуватиме під вартою в СІЗО щонайменше до кінця лютого, як це вирішив суд, обравши арешт екс-міністра в якості запобіжного заходу. Також адвокат не відкидає, що проти Луценка порушать нові справи.

У справі Юрія Луценка слідчі викликали до ГПУ також сина і брата підслідного. Проти сина Луценка Олександра порушено кримінальну справу за начебто погрози слідчому з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Сергія Войченку. Його викликали до прокуратури і допитували з приводу рапорту Войченка, який стверджує, що Олександр Луценко погрожував йому під час засідання Апеляційного суду Києва 5 січня 2011 року.

За словами народного депутата України Геннадія Москаля, колег-депутатів не допускають до Юрія Луценка, відтак друзі нічого не знають про умови його перебування у Лук’янівському СІЗО та чи чиниться на нього тиск. На питання про те, коли може початися суд над Луценком і який буде його вирок, Геннадій Москаль відповів “Пошті”: “Особисто у мене прог­нози наразі песимістичні. Про це я говорив Луценку ще напередодні його затримання і наполягав, щоб він покинув Україну. Таким чином цього можна було б уникнути, а влаштовувати нині акції, пікети немає сенсу”.

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4187 / 1.56MB / SQL:{query_count}