Стрілянина у Львові не є кримінальними розбірками

Сергій Нагачевський,  перший заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області

Сергій Нагачевський,  перший заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області

Тривають розслідування двох убивств, які сталися у Львові у вів­торок, 29 листопада. Правоохоронці стверджують, що стрілянину на Привокзальному ринку та в мікрорайоні Рясне-2, вчинив один і той же чоловік – 42-річний львів’янин. Остаточно це має підтвердити балістична експертиза. Наразі правоохоронці з’ясовують причини, які штовхнули людину на злочини, та відпрацьовують кілька версій. Поза тим, гільзи, які знайшли на обох місцях злодіяння схожі, а свідок подій на ринку упізнала вбивцю на фото. Про ці трафунки та криміногенну ситуацію в регіоні “Пошта” розпитала першого заступника ГУ МВСУ у Львівській області Сергія Нагачевського.

Два вбивства та одне самогубство

– Сергію Володимировичу, прошу сказати, стрілянина  у вівторок, 29 листопада, у Львові – це повернення кривавих 90-х та перерозподіл бізнесу?  Кажу про кримінальні розбірки. Принаймні у Львові вже лунають такі припущення. Чи це радше внутрішній конфлікт між людьми?

– Ні, це не перерозподіл бізнесу, а швидше внутрішній конфлікт. Якщо говорити про стрілянину у Рясному-2 на вул. Величковського, то два чоловіки з’ясовували між собою стосунки, але вирішити їх у цивілізований спосіб не вдалося. 42-річний львів’янин застрелив (випустив п’ять куль) свого 45-річного опонента, а потім покінчив життя самогубством, вистреливши у себе. Обидва померли на вулиці ще до приїзду “швидкої”. Убитий і той, що стріляв, разом починали бізнес. Згодом між ними виник конфлікт, а 29 листопада, як бачимо, сталася трагедія.    

– За версію правоохоронців, убивство на Привокзальному ринку та на вул. Величковського скоїв один і той самий чоловік. А який стосунок мав цей чоловік до 27-річного менеджера ринку?

– Півтора року тому 42-річний чоловік мав на Привокзальному ринку власні кіоски, але згодом через незрозумілі причини пішов звідтіля. Можливо, були якісь неприязні стосунки… У вівторок сталася стрілянина. Зловмисник піднявся на другий поверх адмінкорпусу ринку та зайшов до одного із кабінетів. Незнайомець витягнув із пакета пістолет і вистрелив у 27-річного менеджера ринку, мати якого працює бухгалтером та заступником директора цього ж ринку. Від отриманих травм постраждалий помер на місці пригоди, а нападник утік. Постріли у мікрорайоні Рясне-2 пролунали за півтори години після убивства на ринку.

– Крім того, була інформація, що зловмисник на ринку убив начебто не ту особу….

– Тривають слідчо-опе­ра­тивні заходи, тому робити остаточні висновки ще зарано. Відпрацьовуємо кілька версій.

– А яка з них головна?

– Провівши всі слідчо-оперативні заходи, вималюється головна версія. Мусимо детально відпрацювати всі.

– Хто той 42-річний чоловік і чи мав він стосунок до криміналітету?

– Це львів’янин, судимості не мав. До криміналітету також не належав.

– На місці події у Рясному-2 оперативники вилучили два пістолети іноземного виробництва та гільзи. Про яку зброю йде мова і чи пістолети були зареєстровані?

– Ні, не були зареєстровані. Зараз вивчаємо походження цієї зброї. Пістолет був перероблений – із газового на стрільбу бойовими набоями… Призначено низку експертиз, зокрема балістичну. Якщо балістична експертиза підтвердить, що вилучені кулі на місці події на Привокзальному ринку та у Рясне-2 збігаються, то можна буде остаточно вважати, що злочин скоїла одна й та ж особа. Жінка, яка стала свідком убивства на Привокзальному ринку, впізнала у 42-річному чоловікові того, що стріляв у їхньому службовому кабінеті. Це і стало головною зачіпкою. Крім того, в приміщенні перукарні, співвласника якої і було вбито, ми знайшли ще три пістолети. Зараз усю вилучену зброю перевіряємо на причетність до скоєння злочинів на Львівщині та в інших регіонах.

Турбують пограбування

– Скажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте сьогоднішню криміногенну ситуацію на Львівщині?

–  Контрольованою. Мі­лі­ція Львівщини не сидить склавши руки, постійно проводить профілактичну роботу, задля попередження та недопущення злочинів у всій області збільшено кількість патрульно-постових нарядів. Також проводи­мо різні оперативно-профілактичні операції. Загалом за 10 місяців 2010 р. в області сталося понад 14,7 тис. злочинів. Наприклад, за цей час зареєстровано 838 квартирних крадіжок, 953 пограбування, автозлодії викрали 191 автомобіль. Убивств цьогоріч скоєно менше ніж торік (зі 68 – лише три є нерозкритими). Поменшало також  розбійних нападів та незаконних заволодінь автотранспортом…

– Чи квартирні крадіжки і надалі залишаються гострою проблемою на Львівщині?

– Відзначаємо зменшення кількості квартирних крадіжок, порівняно з минулим роком, на 7,2 % (це мінус 100 злочинів). У 2010-му маємо добрі напрацювання у розкритті цього виду злочину, затримано кілька груп та маститих квартирних зло­діїв. Але нині нас турбують пограбування. Передусім грабіжники ласі на мобільні телефони, тому громадянам треба бути обережними та пильними, аби не стати їхньою жертвою. Цього літа грабіжники добряче дошкулили жителям Львова та області – зірвали дуже багато золотих ланцюжків.

– Прошу сказати, на чому саме варто людям зосередити власну пильність та обачність, щоб не стати жертвами злочинців?

– Насамперед львівські правоохоронці докладають багато зусиль, щоб не допустити пограбувань, які, зазвичай, скоюють увечері. Особливо під прицілом зловмисників є особи напідпитку, які повертаються додому. Жертв злочинці штовхають чи наносять удар, а далі забирають мобільний чи гаманець. А ось потенційно від рук квартирних злодіїв можуть постраждати мешканці першого поверху, які не ставлять ґрати на вікна, чи ті, які мають вкрай ненадійні двері. Тому варто подбати про безпеку своїх квартир. Звісно, найкраще вбереже оселю від крадіїв Державна служба охорони.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4072 / 1.6MB / SQL:{query_count}