Навколо мережі концептуальних ресторанів “Фест” знову скандал. І знову довкола робіт на території пам’ятки архітектури. Тепер ідеться про ансамбль монастиря Бернардинів XVII ст., який є пам’яткою архітектури національного значення. Замість літнього майданчика у дворі, підприємці почали зводити стаціонарний павільйон, тим самим спотворюючи вигляд одного з найцінніших історичних двориків Львова. Попри те, що порушення фіксували ще влітку, наразі міськрада обмежується лише складанням актів.
Як розповів “Пошті” Юрій Криворучко, начальник управління архітектури Львівської міської ради, згідно з затвердженим проектом, там мав бути літній майданчик, вистелений дерев’яними дошками поверх плит, накритий тентовим покриттям чи парасольками і відгороджений від решти території дворика легким парапетом. Натомість, за словами Ярослави Білостоцької, заступника голови Галицької райадміністрації Львова зі соціально-економічних та гуманітарних питань, там зняли бруківку і бетонні плити, вкопали в землю величезні дерев’яні стовпи, забетонували їх та огородили це парканом, який ніхто не дозволяв ставити.
– Нещодавно цей об’єкт обстежувало ЛКП “Адміністративно-технічне управління” і склало перший акт. Якщо за п’ять днів конструкцію не приведуть у відповідність до проекту, акт складуть повторно і подадуть матеріали в прокуратуру, – запевняє Ярослава Білостоцька.
Своєю чергою, Юрій Назарук, директор мережі концептуальних авторських ресторанів “Фест”, стверджує, що облаштування дворика здійснюється згідно з погодженим проектом.
– Це збірно-розбірна конструкція, що не прилягатиме і не кріпитиметься до стіни. Її в будь-який момент можна розібрати і перенести в інше місце. По суті, це буде відкритий майданчик без стін, просто накритий дахом, – резюмував Юрій Назарук.
Варто зазначити, що на запитання журналіста “Пошти”, як має виглядати конструкція, згідно з затвердженим проектом, Юрій Назарук запропонував ознайомитись із цим документом безпосередньо в міськраді. Мовляв, його затверджували півроку тому і він не пам’ятає всіх деталей. Однак, ймовірно, скоро підприємцю все ж доведеться їх пригадати, адже облаштуванням Бернардинського дворика також зацікавилось управління охорони культурної спадщини ЛОДА. Андрій Левик, заступник начальника цього управління, вже оглядав територію і надіслав лист до міського голови і управління охорони історичного середовища ЛМР з проханням надати інформацію щодо цього об’єкта.
– Наразі очікуємо відповіді. Однак, якщо до вівторка не отримаємо, то вийдемо на місце з’ясовувати ситуацію і, за потреби, будемо складати акти про порушення. Також ми повідомили про цю ситуацію Державну службу охорони національної культурної спадщини України, – додав Андрій Левик.
Щоправда, наскільки злагоджено спрацюють ці структури, буде видно пізніше. Досі пану Назаруку сходили з рук всі перебудови та перепланування, які він зробив у пам’ятках архітектури і не тільки. Зокрема, йдеться про будинок на вулиці Вірменській, 20, де розміщено кафе “Гасова лямпа”, на вул. Староєврейській, 48 (“Дім легенд”) тощо.