Генпрокуратура хоче посилити відповідальність роботодавців
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка ініціював посилення кримінальної відповідальності за невиплату зарплати. У ГПУ розробили відповідний законопроект, яким і пропонують змінити кілька положень Кримінального кодексу. Наразі генпрокурор звернувся до Президента як суб’єкта законодавчої ініціативи, аби той вніс до парламенту розроблений проект закону.
У документі, зокрема, пропонують за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів передбачити штраф у розмірі 8,5 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до двох років. При чому, якщо такі дії вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, розмір штрафу буде зростати до 17 тисяч гривень, а позбавлення волі — до трьох років, повідомляє прес-служба ГПУ.
У випадку ж навмисної безпідставної невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати більш ніж за один місяць правопорушника чекає штраф у розмірі від 34-х до 51 тисячі гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.
Якщо невиплату спричинило нецільове використання коштів, розмір штрафу зростатиме до 85 тисяч гривень, а строк позбавлення волі – до п’яти років.
За інформацією прес-служби Генпрокуратури, за 9 місяців 2010 року розглянуто 1745 справ, що стосуються порушення норм законів про працю, за підсумками яких звинувачено 901 особу. При цьому 798 осіб (88,5%) засуджено до штрафу і лише двоє осіб до реального позбавлення волі за сукупністю вироків, інші посадові особи притягнуті до кримінальної відповідальності, що не пов’язана з позбавленням волі.
Антоній Лукашик