Український уряд задовольняє МВФ

Українська влада та місія Міжнародного валютного фонду порозумілися практично щодо всіх проблемних питань

Українська влада та місія Міжнародного валютного фонду порозумілися практично щодо всіх проблемних питань. Відтак фактично вирішили питання про виділення нашій країні чергового траншу кредиту в розмірі 1,6 мільярда доларів ще цього року. На підставі цього Меморандуму і формуватимуть проект Державного бюджету наступного року.

Отже, на населення таки чекає подорожчання газу ще на 50%  відразу після закінчення опалювального сезону, тобто у квітні наступного року. Виконавши цю умову МВФ, уряд планує заощадити у державній скарбниці 3 мільярди гривень за рахунок скорочення дотацій підприємствам “Теплокомуненерго” і на 1 мільярд гривень – населенню. А ще на 2 мільярди гривень зменшаться виплати місцевим бюджетам на покриття збитків підприємств ЖКГ.

Ще одна умова МВФ – скорочення державних видатків за рахунок зменшення витрат Пенсійного фонду. Нині його дефіцит становить 60 млрд гривень.  Відтак, відповідно до положень Меморандуму між українським урядом і МВФ, до 10 грудня Кабінет Міністрів має скерувати на розгляд Верховної Ради законопроект про пенсійну реформу. За урядовими розрахунками, наступного року пенсійна реформа дозволить зекономити 4,8 млрд гривень у Пенсійному фонді. Це станеться за рахунок збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років – по шість місяців щороку, починаючи з 2011 року.

МВФ наполегливо вимагає, щоб закон про пенсійну реформу прийняли вже цього року, відтак, щоб він набув чинності  з 1 січня 2011 року.

Міжнародний валютний фонд прислухався до українських урядовців і пішов на поступки в питанні оздоровлення вітчизняної банківської сфери: відмовившись  від ідеї ліквідувати банк “Надра” і приватизувати банк “Родовід”, тим самим приставши на умови  про їх додаткову капіталізацію.

Представники МВФ також нагадали, що Укргазбанк, “Родовід банк” і банк “Київ” так і залишилися проблемними, попри отримані ними 17,2 мільярда державних гривень. Для цілковитого списання “поганих” позик цих банків потрібно ще 12,5 мільярда гривень.  Таку цифру МВФ вважає занадто великою для їх оздоровлення. І навіть попри те, що перевірка КРУ встановила багатомільйонні порушення під час рекапіталізації  банків “Київ”, “Родовід” і “Укргазбанк”, Міжнародний валютний фонд не виступає з категоричною забороною щодо їх рекапіталізації.

Меморандумом з МВФ передбачено, що вже наступного місяця авторитетні міжнародні консультанти  повинні оцінити реальний стан проб­лемних банків та їх потенціал. А згодом – підготувати свої пропозиції стосовно їх рекапіталізації.

Варто нагадати, що попередній транш кредиту в розмірі 1,89 млрд доларів від МВФ Україна отримала у липні цього року. Уряд Азарова справно і скрупульозно виконує вимоги міжнародних кредиторів, відтак в Україні на 50% зросла ціна на газ, скорочено дефіцит державного бюджету, частково погашено борги з ПДВ і розроблено Податковий кодекс.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3940 / 1.56MB / SQL:{query_count}