Частотна неспокійність

Генеральна прокуратура порушила справу проти членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення

Генеральна прокуратура порушила справу проти членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. За інформацією телеканалу ТВі, справу порушено за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Нацради під час засідання 27 січня 2010 року. Саме ж рішення Нацради, прийняте за підсумками цього засідання, названо таким, що “завдало істотної шкоди авторитету державного органу” та інтересам двом телестудіям, що входять до медіа-групи “Інтер”.

Нагадаємо, 27 січня цього року в Нацраді підбили підсумки розподілу ефірних частот. Тоді найбільшу їх кількість отримали телеканали ТВі та “5 канал”. Згодом представники медіа-групи “Інтера” оскаржили це рішення, що й переросло в судову тяганину за частоти. Кінцевим результатом якої стало рішення Апеляційного адміністративного суду Києва, що підтвердило незаконність розподілу частот як того й прагнули у медіа-групі “Інтера”.

Кримінальну справу проти членів Нацради, за інформацією ТВі, порушено за зверненням Ганни Герман. Однак сама Ганна Михайлівна у коментарі УНІАН заперечила свою причетність до порушення кримінальної справи: “Як заступник глави адміністрації Президента України, я ніколи не зверталася до Генпрокуратури з клопотанням про порушення кримінальної справи проти будь-кого з членів Національної ради”.

Однак, що цікаво, йдеться про звернення Ганни Герман до ГПУ у лютому 2010 року. Тоді сьогоднішній заступник голови адміністрації Президента була ще народним депутатом і мала сумніви “у відсутності порушень у процедурі конкурсу і в тому, що він проводився чесно”.
За інформацією “Телекритики”, аналогічне звернення до Генпрокуратури тоді скерували й троє членів Нацради, які відмежувались від проведеного конкурсу. Цікаво, що тоді ГПУ винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, однак тепер у відомстві переглянули свою позицію. На думку представників ТВі, порушення кримінальної справи проти членів Нацради має “всі ознаки корупційних діянь та покарання членів незалежного органу за відмову від введення цензури”. Телеканал має намір надіслати відповідну заяву до Ради Європи, ОБСЄ та Єврокомісії. Однак закінчення цієї історії писатимуть тутешні посадовці, і, найімовірніше, вони йтимуть у фарватері інформаційної політики влади одного каналу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4906 / 1.55MB / SQL:{query_count}