Львівські кишенькові злодії користають із заторів через ремонт доріг та неуважність городян. Проблема ще більше загостриться з вересня
Довжелезні корки у центрі Львова через ремонт вулиць, які таки добряче дратують пасажирів маршруток, на руку кишеньковим злодіям. Ще б пак, поки маршрутка стоїть, городяни через неймовірну спеку витирають піт із обличчя, при цьому не пильнуючи свої сумочки, тож для лиходіїв є доволі часу, щоб зробити свою делікатну справу. Те, що сьогоднішні “ремонтні” корки є підмогою для “щипачів” (так ще називають цих злодюг – “Пошта”), не відкидають і міліціянти.
Пік “промислу”
– Доки у Львові транспорт курсуватиме переповнений, доти промишлятимуть кишенькові злодії. Тиснява їм лише на руку. Головним місцем їх праці сьогодні є маршрутки (здебільшого одразу ж біля дверей), тоді як у трамваях та тролейбусах вони наразі відсутні. Це тому, що зараз маршрутні таксі є більш переповненими, ніж міський електротранспорт. Отож, львів’янам, які їздять у маршрутках, варто бути пильними до власних торбинок, барсеток та кишень. Особливо це стосується часу пік, коли люди вранці їдуть на роботу (08.00 – 10.00) та ввечері повертаються додому (18.00 – 20.00), – зазначив “Пошті” перший заступник начальника міліції Львова Роман Рибіцький.
Поза тим, правоохоронець зазначає, що сьогодні у місті Лева немає катастрофічної ситуації з кишеньковими злодіями, хоча такі крадіжки, звісно, є. Мовляв, маємо фактор літа, і ця проблематика традиційно загостриться з початком осені. Себто, коли городяни масово повернуться з літнього відпочинку та буде наплив студентської молоді.
– Ситуацію намагаємося тримати під контролем. Зокрема, у міському управлінні міліції працює оперативно-пошуковий сектор, який власне займається розкриттям кишенькових злочинів. Свого часу його розформували, згодом набрали нових оперативників, які нині відслідковують це питання. Звісно, на контролі такий вид злочину і в кожному із райвідділів міліції Львова. Варто зазначити, що свої результати дало й нещодавнє тижневе відпрацювання у Львові саме по кишенькових злодіях. Провели й низку профілактичних заходів, – говорить Роман Рибіцький.
Отож, під час згаданого відпрацювання оперативникам вдалося затримати три групи маститих “щипачів”. Затримані вже знають, що таке тюремна юшка, бо їх уже засуджували за промисел по чужих кишенях та торбинках. Крадії з однієї з цих груп були наркоманами, тому й займалися справою задля придбання чергової дози. Загалом, за словами, пана Рибіцького, здебільшого кишенькові злодії є колишніми засудженими, які знову і знову повертаються до згаданого нишпорення.
В електричках – спокійно
Тоді як маршрутки під пильним прицілом кишенькових злодіїв, в електричках – спокійно. Правоохоронці УМВСУ на Львівській залізниці запевнили “Пошту”, що сьогодні у електричках, які курсують зоною їхнього обслуговування, таких злодюг немає. Мовляв, проведена робота дає ефект.
– Передусім збільшено кількість міліціонерів, які несуть службу на вокзалах та у місцях перебування людей. Звісно, злочинці будуть оминати ті місця, де несуть службу працівники міліції. Ми ж зобов’язані дбати про безпеку людей, які користуються залізничним транспортом. Усього ж цьогоріч на залізничному вокзалі Львова було зафіксовано лише два злочини, коли у громадян із кишень злочинці витягнули гаманці. Шукали ж мобільні телефони. Загалом на теренах нашого обслуговування у 2010 р. було зареєстровано 14 випадків крадіжок з кишень, 9 фактів розкрито, – зазначив “Пошті” представник центру громадських зв’язків УМВСУ на Львівській залізниці Сергій Єсімов.
Потерпілі не хочуть писати заяв
За міліцейською статистикою, якщо колись у Львові щодня фіксували по 10 – 15 кишенькових крадіжок, то нині мова йде лише про кілька. Це офіційні дані, але насправді таких злочинів у місті є куди більше, – просто жертви “щипачів” не бажають звертатися до правоохоронців. І таких потерпілих є більш ніж достатньо.
– Прикро, але факт, у Львові у мене вкрали гаманець, де було 500 гривень. Їхала у маршрутці зі залізничного вокзалу додому о дев’ятій вечора. Заплатила за проїзд і кинула гаманець у рюкзак, який поставила на підлогу, аби нікому не заважати. Коли вийшла на своїй зупинці, вирішила зайти до крамниці, але заплатити за куплене вже було нічим. З’ясувалося, що гроші… вкрали, – розповідала “Пошті” студентка Мар’яна. – Причому рюкзак не розрізали, а, найімовірніше, розшпили, витягнули потрібне… До міліції ж не зверталася, бо вирішила, що зусилля та час, витрачені на похід, написання заяви та відповіді на запитання у відділку, не вартуватимуть результату. Принаймні я особисто не чула, аби вкрадений гаманець повертали з його вмістом.
Не зверталася до правоохоронців і львів’янка Катерина, яка серед білого дня також стала жертвою “щипачів” у маршрутці, коли їхала на Сихів до товаришки. Шокує те, що злодійство сталося у напівпорожній маршрутці! І це ще не все. Потерпіла у салоні голосно крикнула, що їй витягнули гаманець, але ніхто з пасажирів, ні водій не відреагували! Ба більше, шофер одразу ж зупинився, й з автобуса вишмигнув один із трьох молодиків, які щойно затиснули Катерину.
– Ці троє чоловіків несподівано підійшли до мене і фактично затиснули з усіх боків. Брутально відкрили мою торбинку і витягнули звідтіля гаманець, в якому було кількасот гривень. Щойно я почала кричати, водій зупинився і один із чоловіків миттю вийшов… У такому випадку припускаю, що водій міг бути заодно з крадіями. Як то кажуть, в долі. Заяви ж до міліції не писала, бо не вірю, що цих кишенькових злодіїв знайшли б.
Про куди більшу нахабність “щипачів” говорять і міліціянти, тому радять не ловити ґав і бути пильними. Найбільше це стосується панянок, які здебільшого купуються на компліменти статного чоловіка, тоді як його спільник успішно добирається до торбинки. Гаманець і телефон жінкам безпечніше покласти у внутрішню кишеню сумки. Чоловікам не варто класти мобільний та портмоне у задню кишеню штанів, бо можуть його більше не побачити.