Чиновники Львівської міської ради, здається, переплутали державні кошти зі своїми. Згідно із результатами перевірки обласного КРУ, торік вони оплачували роботи, яких ніхто не виконував, передавали майно громади приватним структурам, дозволяли собі “забувати” борги комунальних підприємств і гарантували фірмам-підрядникам оплату, хоча потрібних на оплату коштів не було...
Сплили за водою...
Як розповів “Пошті” Ігор Гринько, начальник відділу інспектування у сфері послуг КРУ у Львівській області, за результатами перевірки склали протоколи про адміністративне правопорушення на десятьох посадових осіб департаменту ЖКГ. Серед основних порушень, за словами Ігоря Гринька, – порушення тендерних процедур під час освоєння 206,7 млн грн, які Кабмін минулого року виділив на поліпшення водопостачання у Львові.
– Тоді безпідставно застосували процедуру закупівлі в одного учасника. Така процедура застосовується лише у випадку виникнення нагальної і непередбачуваної потреби та з дозволу Міністерства фінансів. Попри те, що Мінфін дозвіл дав, сказати, що реконструкція водогонів, про яку говорять роками, є непередбаченими витратами – не можна. Тим більше, що, за бажання, можна було провести відкриті торги із багатьма учасниками за спрощеними процедурами в скорочені терміни, – зазначив Ігор Гринько.
Саме на минулорічному впровадженні цілодобового водопостачання і знайшли найбільше порушень. “Під час перекладання водогону “Плугів – Золочів” СМУ № 24 не здійснило благоустрій території, не облаштувало всіх колодязів на водогоні – загалом не виконало робіт на 211 тис. грн. Ще на 94 тис. гривень завищило вартість будівельних матеріалів, куплених за однією ціною і придбаних департаментом за іншою, – розповів “Пошті” пан Гринько. – Відзначилася й інша фірма – “Енергоресурс-інвест”, яка під час заміни аварійних ділянок водогонів “зекономила” собі 206,6 тис. гривень”.
Водночас немало зловживань виявили і під час перевірки ремонту доріг і реконструкції будинку на вул. Костюшка, 14. Загалом департамент ЖКГ оплатив 19 підрядним організаціям за невиконані ремонтно-будівельні роботи 505 тис. грн, і ще 331 тис. грн прийняв до оплати. “Нагріти” державу, згідно з висновками контролерів, спробувало і ЛМКП “Львівтеплоенерго”. Йдеться про 1,6 млн грн, які нібито йшли на відшкодування різниці в тарифах на постачання теплової енергії населенню. Однак перевірка КРУ з’ясувала, що витрати підприємства не такі великі, як воно намагається їх подати. Тож зараз ЛТЕ має повернути державі втрачені кошти.
– Проблемою є те, що за ревізійний період, тобто два роки, змінилося керівництво. Більшість порушень здійснено за управління Богдана Кота, але є й такі, що зафіксовані пізніше. Зараз ми надіслали акти перевірки у відділ боротьби з економічними злочинами. Вони й вирішуватимуть, як діяти далі, – резюмував Ігор Гринько.
Не своє – не шкода
Незнану досі щедрість проявив департамент ЖКГ спільно з міськвиконкомом, передавши ВАТ “Львівобленерго” майна на 22 млн грн. Йдеться про реконструкцію електропідстанції, що живить насосну станцію “Миколаїв”.
– Підстанція належить приватній структурі “Львівобленерго”, а її відремонтували за державні кошти, що взагалі нонсенс! Як це пропустило казначейство – не відомо, – обурений Ігор Гринько.
Також, окрім реконструкції приватної підстанції, міська влада час від часу “вибачає” своїм комунальним підприємствам деякі борги. Наприклад, департамент ЖКГ передав ЛМКП “Львівтеплоенерго” для реконструкції теплових мереж труби та інші матеріали вартістю 352,5 тис. грн. Пізніше ці гроші підприємство мало б повернути місту. Натомість гроші ніхто не повернув, ба більше – борг теплоенерго в департаменті не зафіксований. Іншу поблажку отримало ЛКП “Львівсвітло”. Підприємство укладало угоди із комерційними фірмами про підсвітку рекламних щитів, а кошти за це залишило собі, аби сплатити за кредит, згідно із розпорядженням міського голови. При цьому департамент ЖКГ відшкодовував ті ж самі витрати з міського бюджету, тобто платив “Львівсвітлу” не тільки за освітлення вулиць, але й за освітлення приватних рекламних щитів. Загалом так витратили 1,3 млн грн.
Видається, що департамент беззастережно вірить у бездонність міської кишені, тому без жодних проблем у 2009 році взяв зобов’язання сплатити підрядникам за виконані роботи 25,5млн грн, яких реально місто не мало...
Попри порушення, очільник міста впевнений у репутації своїх працівників і КРУ не йме віри.
– Коли йдеться про контроль, то це потрібно розділити на два блоки – крадіжки і проблеми з податковим оформленням тих чи інших документів. Дуже часто служби контролю просто мають претензії до оформлення документів чи до правильності сплачення податків. Тут можна довго дебатувати: хто має рацію, хто ні. Держава контролює місто, місто – це також є держава, і ми в своєму колі все з’ясуємо. Але коли виявляються факти злодійства, то, безперечно, люди повинні нести кримінальну відповідальність. Наразі є матеріали і з ними ведеться робота. Якщо мені покажуть матеріали, що було злодійство, то, безперечно, я вимагатиму, щоб винних покарали. Я наразі такого не бачив, – резюмував Андрій Садовий, міський голова Львова.
Наразі матеріали перевірки КРУ пішли у міську прокуратуру, міліцію та інші правоохоронні органи. Саме там надалі вивчатимуть ситуацію і каратимуть винних.