“Телефонних терористів” знаходять і карають

Фальшиві замінування, які останнім часом почастішали в Україні, забирають чимало сил та часу у правоохоронців

Фальшиві замінування, які останнім часом почастішали в Україні, забирають чимало сил та часу у правоохоронців. Адже час, який працівники Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства надзвичайних ситуацій витрачають на марні пошуки мін, можна було б ефективніше витратити на пошук і знешкодження злочинців, запобігання вчиненню злочинів та інші важливі справи.
Наприклад, в Одесі упродовж одного тижня співробітникам СБУ, МВС та МНС тричі довелося виїжджати на вулицю Люстдорфська дорога. Щоразу невідома особа увечері вперто “мінувала” один і той же будинок. Однак такі “розваги” для зловмисника швидко закінчилися. Спільними зусиллями експертів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ особу фальшивого мінувальника було встановлено. Ним виявився 45-річний місцевий житель, раніше засуджений за вживання та розповсюдження наркотиків. Здійснюючи мінування будинку, він у такий спосіб хотів помститися своєму знайомому – мешканцю “замінованого” будинку – з яким посварився під час спільної пиятики. Тепер жарти наркомана не минуть для нього безкарно.

А у містечку Красний Луч на Луганщині 19-річний парубок дзвінком до міліції і повідомленням про замінування вирішив провчити власників і працівників сусіднього кафе, в якому якраз відбувався бенкет. Свої дії він мотивував тим, що шум із кафе заважає йому відпочивати. Як з’ясувалося пізніше, таке радикальне рішення хлопець прийняв під впливом наркотиків.

Але не тільки помста чи особиста образа слугують приводами для анонімних терористичних погроз. Як свідчить досвід, часто зловмисники керуються бажанням пожартувати. Саме так пояснив свій учинок житель Харківської області, який зателефонував на лінію 102 та повідомив про замінування заповненого пасажирами Південного залізничного вокзалу в обласному центрі.

Детальний огляд “замінованих” споруд та прилеглих до них території, проведений експертами СБУ, МВС та МНС, жодних вибухових пристроїв чи інших небезпечних предметів не виявляв. Та й самі зловмисники зізнавалися, що ані намірів, ані засобів реалізації своїх віртуальних погроз вони не мали.

Проте покарання за такі пустощі закон передбачає цілком реальне: проти усіх телефонних терористів порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України (“Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності”). Нині горе-жартівникам загрожують не лише штрафи у розмірі до 17 тисяч гривень, а й обмеження волі на строк до п’яти років.

Загалом з початку цього року Служба безпеки України викрила 57 телефонних терористів, за матеріалами СБУ порушено 44 кримінальні справи за ст. 296 (“Хуліганство”) та ст. 259 Кримінального кодексу України.

Як повідомили в прес-службі УСБУ у Львівсь­кій області, вжитими УСБУ у Львівській області оперативно-розшуковими заходами, у взаємодії з ГУМВСУ у Львівській області, встановлено двох виконавців анонімних телефонних дзвінків з погрозами підриву 24 квітня цього року вибухового пристрою у приміщенні фітнес-клубу (м. Львів, вул. Княгині Ольги, 114) та 21 червня 2010 року – міської клінічної лікарні м.Червонограда Львівської області. На підставі скерованих регіональним органом безпеки матеріалів ГУМВСУ у Львівській області порушено дві кримінальні справи.

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4961 / 1.56MB / SQL:{query_count}