Наступальна боротьба з корупцією, повна реєстрація повідомлень про злочини, запобігання правопорушенням, деполітизація та перебудова міліції, наведення порядку у правоохоронній системі (неприпустимість некомпетентності, халатності, низького рівня роботи з кадрами) – основні завдання для МВС від нового Президента. “Хронічною практикою залишається нереагування міліціонерів на звернення громадян про злочини. Саме правоохоронець є тим представником держави, за поведінкою та якістю роботи якого люди оцінюють роботу всієї влади. Тому потрібно забезпечити уважне та об’єктивне реагування на всі звернення громадян, люди не повинні натикатися на стіну байдужості”, – акцентує глава держави. Водночас Янукович пообіцяв, що оптимально врахують усі потреби МВС, у тому числі щодо забезпечення сучасними засобами зв’язку, спецтехнікою, озброєнням. “Головна мета – сильна, дієва, забезпечена й захищена міліція”, – резюмує Президент.
Міліцейські очільники обіцяють виконати завдання, екс-керівники міліції різко критикують нові-старі обличчя у МВС і… лякають людей донецькими й кажуть про полегшення життя злочинцям, громадяни ж учергове не вірять у наміри, називаючи заяви деклараціями.
“Кожен випадок порушення обліково-реєстраційної дисципліни є тяжким службовим злочином, що карається”, – попередив підлеглих 55-річний міністр МВС Анатолій Могильов.
Тим часом, призначення генерал-майора головним міліціонером країни експерти вважають “слабким”. Мовляв, регіонали мали куди сильніший кадровий потенціал на цю посаду, як-от: Миколу Джигу (його Президент вже призначив радником – “Пошта”), Володимира Малишева і Михайла Корнієнка. Останній, за словами експертів, міг би бути найкращою кандидатурою, бо є фахівцем та не схильний до крайнощів. Кажуть, що новий міністр МВС є креатурою Рината Ахметова та Дмитра Колесникова, з якими він у хороших стосунках.
Ротації розпочалися з МВС. Там є нові заступники (свою посаду зберіг лише заступник Василь Мармазов), новий керівник УБОЗу та ДАІ. Нові очільники на Київщині та у Криму, а тепер триватимуть ротації і в регіонах. Обличчя маємо не нові, а старі: це люди, яких або звільнили, або ж вони були в резерві міліції. На посадах – “донецькі”. Як повідомив учора радник міністра Костянтин Стогній, міністр майже вдвічі скорочує центральний апарат відомства.
Тим часом львівські міліціянти в очікуванні. Так, у списку ймовірних керівників обласного управління міліції Львівщини (правильніше сказати, хто хотів би посісти цю посаду) є кілька осіб. Можливо, залишиться нинішній керівник ГУ МВСУ області Василь Пісний. Повернутися ж на Львівщину має бажання Михайло Янковський, який колись вже очолював обласну міліцію. Досі був першим заступником начальника Департаменту громадської безпеки МВС. Подейкують, що він у добрих стосунках із бізнесменом Ігорем Франчуком (першим чоловіком доньки екс-Президента Кучми). У списку можливих міліцейських шефів області Василь Варцаба (очолював УМВСУ Закарпаття), Михайло Цимбалюк (керує міліцією Полтавщини), Богдан Щур (перший заступник керівника міліції Львівщини), Михайло Курочка (екс-керівник міліції Львова) та Олег Сало (екс-керівник міліції Львівщини). Розв’язка не за горами…