Кримінальна “Вишенька”

Вирубаний сосновий ліс, незаконно захоплена земля, самовільно зведені будинки – у такий спосіб Ігор Починок, один із співвласників ТзОВ “Видавнича група “Експрес”, будував Центр рекреації для журналістів

Земельні афери та самовільне будівництво – одна з найпопулярніших тем у ЗМІ. Та, виявляється, окремі представники “четвертої влади” також ласі до майна громади, і закон, як то кажуть, для них не писаний.

2006 року подружжя Починків (Ігор Починок, один із співвласників  ТзОВ “Видавнича група “Експрес”) отримало за рішенням голови Пустомитівської райдержадміністрації в урочищі “Вишенька” села Шоломинь 1,17 га землі для ведення особистого селянського господарства. Та, очевидно, такої ділянки “для домашнього городу” виявилося замало, тому того ж року Ігор Починок звернувся до Звенигородської сільради Пустомитівського району з проханням передати йому в оренду земельну ділянку розміром 1,27 га у тому ж урочищі. На цій ділянці пан Починок нібито мав намір створити Центр рекреації для журналістів. Та оскільки бажана ділянка розташована поза межами села, тож сільрада дала дозвіл на виготовлення проекту землевідводу, а за рештою документації, як і передбачає закон, скерувала потенційного орендаря до райдержадміністрації...

Невдовзі пан Починок огородив земельну ділянку в урочищі “Вишенька” і звів там два будинки. А 2008 року прокуратура порушила проти голови Звенигородської сільради кримінальну справу за фактом службового підлогу та перевищення службових повноважень.

Адже з’ясувалося, що, крім рішення про дозвіл на виготовлення проекту землевідводу, є ще рішення Звенигородської сільради про передачу цієї ділянки в оренду громадянину Починку. При цьому це рішення датовано тим самим днем і зареєстровано під тим же номером, що й перше! У підробці цього рішення правоохоронці й звинувачують сільського голову.

Суму збитків, завданих державі, оцінили у понад 300 тис. грн. Щоправда, сільський голова опротестував постанову прокурора і в першій та апеляційній інстанціях правоохоронці справу програли, натомість рішення Верховного Суду було протилежним – справу повернули на новий розгляд. Ігор Починок проходить у цій кримінальній справі як свідок і на сторінках свого видання запевняв, що “готовий виступити свідком у будь-якій справі, якщо будь-який слідчий вважатиме, що інформація, якою я володію, є цінною”. Натомість у прокуратурі стверджують, що пан Починок жодного разу так і не відреагував на неодноразові виклики в прокуратуру.

Зрештою, це й не дивно, якщо врахувати, що під час слідства у цій справі з’ясувалося ще кілька цікавих моментів. По-перше, площа ділянки, яку огородив пан Починок, виявилася суттєво більшою від тієї, яка фігурувала в документах, – 3,865 га замість наданих 2,4435 га. Зайво огородженими виявились майже 1,5 га соснового лісу, який належав до землі запасу Звенигородської сільської ради. Можна, звісно, припустити, що пан Починок просто не знав, що зайнята ним ділянка – ліс і, помилившись в обрахунках, огородив її… випадково. Проте є лист № 262 від 29.02.2008 року Управління Держкомзему в Пустомитівському районі, який інформує ТзОВ “Видавнича група “Експрес” про те, що ця земельна ділянка належить до земель лісогосподарського призначення. А за законодавством, отримати у власність або постійне користування ділянку лісогосподарського призначення, яка належить до земель запасу, можна лише на підставі рішення Кабінету Міністрів України. А якщо офіційний шлях такий складний і тривалий, то чому б не спростити його, просто огородивши зайвий шматочок землі? Щоправда, наразі Львівський міжрайонний природоохоронний прокурор готує позовну заяву до суду про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки площею 1,5438 га, демонтаж самовільно зведеної огорожі та відшкодування збитків.

Наступне застереження прокуратури – на земельній ділянці площею 1,75 га, наданій подружжю Починків для ведення особистого селянського господарства, зведено дві будівлі капітального типу, з яких одна, орієнтовними розмірами 15 х 6 м, а друга розміром 6 х 7 м. У прокуратурі Львівської області пояснюють, що, згідно з чинним законодавством, ділянки для ведення ОСГ не підлягають житловій забудові. За інформацією Пустомитівської РДА, цільове призначення цієї землі залишилося незмінним. Пікантність ще й у тому, що, за інформацією інспекції ДАБК у Львівській області, жодних дозволів на будівництво не видавали! Тож прокуратура готує позов до суду також і про знесення самовільно збудованих будівель на земельних ділянках для ведення ОСГ, оскільки вони не призначені для ведення сільського господарства.

Відколи 2008 року проти сільського голови порушили кримінальну справу, громада села Шоломинь кілька разів сходилася на збори й зверталася до різних державних інстанцій з проханням повернути своє майно. Проте і сільська рада, й інші органи влади ігнорують вимоги селян. Усе, чого вдалося домогтися людям, – отримати рішення сільради, яким пана Починка зобов’язано знести паркан навколо приватизованого ним лісу. Але добитися виконання цього рішення від весни 2008 року вони так і не змогли.

Селяни обурені, адже коли пан Починок звертався із проханням про оренду, його представник обіцяв, що коштом інвестора проведуть капітальний ремонт дитячого садочка, відремонтують фельдшерсько-акушерський пункт та народний дім, місцева школа села Шоломинь отримає комп’ютерний клас та багато іншого. Щоправда, жодної угоди про це з потенційним інвестором сільська влада чомусь не уклала, все обмежилося усними домовленостями… Тож в результаті замість обіцяної манни небесної, редакція газети подарувала школі відпрацьовані комп’ютери, футбольний м’яч та акордеон. Щоправда, члени ініціативної групи села стверджують, що навіть ці комп’ютери до школи так і не потрапили. Крім того, ТзВО “Видавнича група “Експрес” встановила одинадцять пластикових вікон і двоє дверей у приміщенні дитячого садочка…

Та найбільше людей обурює те, що вирубано частину соснового лісу. “Пан Починок каже, що вивіз звідти 26 машин сміття, але ж там сміття ніколи не було! – обурюється один з членів ініціативної групи. – Там був сосновий ліс, який ми самі колись саджали! Тепер ліс вирубали, натомість звели два будинки. Вимоги громади ігнорують, а членам ініціативної групи надходили анонімки з погрозами. Хай би вже лишили йому по 25 сотих довкола кожного будинку, раз вони вже побудовані. Але хай він вже хоч садочок відремонтує під ключ”.

Природно, Ігор Починок стверджує, що на суд чиниться тиск, а кримінальна справа “сфабрикована”, проте чомусь не наводить жодних аргументів, які б підтверджували ці судження. Натомість останнім часом у газеті “Експрес” з’являлося чимало матеріалів щодо нібито “незаконного” ремонту в будинку обласної прокуратури, що на проспекті Шевченка, а також інших матеріалів, що дискредитують правоохоронні органи. Щоб захистити свою ділову репутацію, прокуратура Львівської області звернулася з позовом проти видання “Експрес” до суду. “Я звернувся в суд про захист честі і гідності, і мій заступник звернувся до суду про захист ділової репутації. У той час щодо мене були скеровані заяви в СБУ про те, що я злочинець, і в них є конкретні матеріали, які підтверджують мою вину; заяви генеральному прокурору України про те, що я злочинець і мене треба притягувати до кримінальної відповідальності. Публікації з цього приводу у газеті йдуть кожен день”, – розповів прокурор Львівщини Олексій Баганець.

До слова, поява у газеті “Експрес” матеріалів, які дискредитують правоохоронців, дивним чином збіглася в часі з початком активної стадії судового розгляду кримінальної справи щодо голови Звенигородської сільської ради. Чергове судове засідання має відбутися 25 березня у Пустомитівському районному суді.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4660 / 1.62MB / SQL:{query_count}