До списку тих, щодо яких призупинено дію санкцій у вигляді заборони на візи в Євросоюз і заморожування активів у європейських банках, потрапили і сини глави білоруської держави Дмитро та Віктор.
Водночас санкції збережені відносно чотирьох білоруських силовиків. Серед них колишні глави МВС Володимир Наумов і Юрій Сіваков, екс-секретар Ради безпеки Віктор Шейман, а також колишній керівник спецзагону міліції Дмитро Павліченко. У Європі їх звинувачують в організації репресій проти опозиції. Також збережено дію ембарго на постачання до Білорусі “зброї, поліцейського спорядження, а також техніки подвійного призначення, яка може бути використана для внутрішніх репресій”.
Рішення призупинити санкції прийняли у відповідь на звільнення всіх білоруських політв’язнів і в контексті покращення відносин між ЄС та Білоруссю, пояснили в Брюсселі.
У Євросоюзі наголосили, що це рішення діятиме до 29 лютого 2016 року і перебуватиме під постійним контролем. Його можуть скасувати або доповнити, якщо Рада ЄС визнає це необхідним.
Розширені санкції Євросоюзу і Сполучених Штатів проти Білорусі прийняли у 2011 році після того, як білоруська опозиція 19 грудня 2010 організувала в Мінську масову акцію протесту після завершення голосування на президентських виборах, на яких із величезним відривом традиційно переміг Олександр Лукашенко. Тоді брутально затримали сотні учасників акції, у тому числі опозиційних кандидатів у президенти. Вперше санкції проти білоруської влади ввели ще у 2004 році, а 2006-го Лукашенка та його соратників оголосили персонами нон ґрата в ЄС. Після того чорний список значно розширився, також були заморожені активи деяких білоруських компаній.