Обережно, “домушники!“

Як не стати жертвою квартирних злодіїв під час літніх відпусток

Як не стати жертвою квартирних злодіїв під час літніх відпусток

В Україні щохвилини стається квартирна крадіжка. Найчастіше злодії лізуть до помешкань під час літніх відпусток. Власне у цей час кількість  квартирних крадіжок зростає майже вдвічі, а їх пік припадає на липень. 

За статисткою міліціянтів, найбезпечнішими щодо квартирних крадіжок є Сихівський і Франківський райони Львова. На другому місці – Галицький район, за ним – Шевченківський. Про це інформує прес-служба міліції Львівщини. 

Правоохоронці застерігають: сучасні “домушники” стають ще цинічнішими і вигадують усе нові й нові способи обкрадання осель, тому варто бути пильними!

Рейтинг способів проникнення у квартири 

По-перше, майже 30% крадіжок здійснюють шляхом підбору ключів та зламу замків. Для цього в арсеналі злодіїв маса різноманітних пристроїв і механізмів – від банальних розвідних та газових ключів до наборів відмичок, які за рівнем виготовлення деколи тягнуть на витвір слюсарного мистецтва. Найчастіше серцевини замків або висвердлюють або ламають.

По-друге, майже чверть квартирних крадіжок вчиняють шляхом вільного доступу – через відкриті двері чи вікна, без їх пошкоджень. Тут головну роль відіграє легковажність самих господарів, згодом – потерпілих, які, незважаючи на підказки здорового глузду, залишають незачиненими двері, вікна та балкони своїх помешкань.

По-третє, злам вхідних дверей та розбиття вікна. 

По-четверте, “віджим” або пошкодження вікон. Здебільшого – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відкрити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвінчали моментально і безповоротно. Відчинити пластикові вікна набагато легше за звичайні – дерев’яні.

ДО ТЕМИ

Як уберегтись від квартирної крадіжки?

Замки. Вони мають бути захищеними і надійними!

Двері. Не рекомендується ставити китайські металеві двері. Матеріал, з якого вони виготовлені лише за назвою – метал. Насправді відчинити їх можна консервним ножем. 

Вікна та віконні решітки. Не залишайте вікгна відчиненими, коли їдете кудись на кілька днів і обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах. 

Сусіди. Зі сусідами треба підтримувати дружні стосунки. Це як зайва пара очей, деколи дуже пильних.

ДСО. Найбільш захищеними від небажаного проникнення є помешкання, що перебувають під опікою Державної служби охорони. ДСО одна з наймобільніших та найбільш надійних охоронних структур у державі. Лише її працівники, на відміну від інших охоронних структур, мають право застосовувати вогнепальну зброю, що у поєднанні з їхнім високим вишколом та професіоналізмом є запорукою успіху. 

Небезпечні години

Якщо умовно прийняти за робочий день період з 8.00 до 19.00, цей час однозначний лідер за кількістю квартирних крадіжок. Причому тут час пік із 11.00 до 14.30. Приблизно 50% випадків.

На другій позиції – вечір  із 19.00 до 22.00. І третє місце за популярністю у злодіїв – ніч із 22.00 до 06.00. Тут пік припадає на період з 24.00 до 03.00. І, звичайно, ранок – період із 06.00 до 08.00.

Що цуплять злочинці?

Перше місце з величезним відривом від другого і приблизно однаковими результатами посідають гроші і ювелірні вироби. В основному золото крадуть чи не в 75% випадків.

Впевнена друга позиція – комп’ютери і ноутбуки. Приблизно 25% заявників зазначають у переліку викрадених речей саме їх. До речі, у випадках крадіжок із гуртожитків, ноутбуки – на першому місці. Далі мобільні телефони, фотоапарати та телевізори. Третя позиція рейтингу з приблизно однаковим результатом – по 9%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4277 / 1.57MB / SQL:{query_count}