Рекомендації до дії

Банківські картки не дешевшають, попри приписи АМКУ

Банківські картки не дешевшають, попри приписи АМКУ

Антимонопольний комітет України, провівши перевірку діяльності на наших теренах міжнародних платіжних систем VISA Int. і MasterCard , наполягає на зниженні ними тарифів на обслуговування на 27%. Відтак кінцеві споживачі цих банківських продуктів, тобто пересічні користувачі банкоматів, мали б отримувати послуги цих систем дешевшими на 10%. Ці системи обслуговують в Україні 85% банківських платіжних карт.

Власне український АМК не прагне нічого надзвичайного: мова йде лише про повернення до розцінок трирічної давності. Адже за цей час, користуючись монопольним становищем на ринку, ці системи кілька разів необґрунтовано підвищували ціни на свої послуги. Отже, вартість повноправного членства для українських банків у системі VISA Int. зросла на 14,3%, тобто до 80 тисяч доларів, асоційованого членства  на 25%, тобто до 50 тисяч американських доларів. Вартість ліцензії на сам еквайринг зросла взагалі фантастично: у п’ять разів, і нині вона становить 250 тисяч доларів.

За півроку перевірок, починаючи з травня цього року, Антимонопольний комітет виніс вердикт: у якнайстисліші терміни знизити тарифи на послуги. Відповідно до норм українського законодавства, невиконання приписів АМКУ карається штрафом до 10% обороту платіжних систем нашої країни. Однак це не дуже лякає монополістів.

Наразі ці висновки Антимонопольного комітету України залишаються лише рекомендаціями до дії. Частково до наших чиновників прислухалися лише у VISA Int. Тут мають намір з 1 квітня наступного року на 10% зменшити  тарифи на обслуговування  пластикових банківських карт, які випустили  українські фін­установи, а також у 2,5 раза зменшити вартість ліцензій для українських банків-еквайдерів. Про готовність до таких кроків заявив генеральний директор VISA в Росії, країнах СНД і Південно-Східної Європи Стівен Паркер. MasterCard  наразі мовчить про висновки щодо зменшення чи не зменшення тарифів на свої послуги.
 

Олег Мельник
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4604 / 1.54MB / SQL:{query_count}