У зв’язку зі забороною безмитного ввозу пального в Україну, уже найближчими днями бензин А-95 може подорожчати на 30 – 40 копійок і коштуватиме в середньому 8,3 грн за літр.
Адже тепер до вартості пального повернеться і податкова складова, отож, ці кошти платитимуть споживачі на заправках. Логічно, що на подорожчання пального відреагують перевізники та всі інші учасники українського ринку. Адже витрати на пальне є частиною вартості доставки продукції від виробника до споживача.
Окрім того, на цьому подорожчання бензину не закінчиться. Уже з початком нового року варто чекати різкого стрибка цін на пальне та послуги перевізників.
Новий Податковий кодекс передбачає збільшення акцизного збору на пальне. Тож цілком логічним є подорожчання бензину з початком нового року ще на 50 копійок за літр. Адже парламентарії проголосували за норму ПК, відповідно до якої ставки акцизного збору на бензини моторні збільшуються на 37,9%. Мовою грошей це означає: зі 132 євро до 182 євро за тонну. Саме ця різниця у 50 євро за тонну і спричинить подорожчання кожного літра пального на заправках на 50 копійок. При цьому потрібно врахувати, що акцизний збір – це реально податок на споживача, а тому саме споживач унаслідок цього і оплатить зі своєї кишені збільшення акцизного збору.
Таким чином, якщо підсумувати два фактори: заборону безмитного ввозу пального в Україну та збільшення акцизу, то вже через півтора місяця ціни на бензин зростуть щонайменше на 80 копійок, тобто приблизно на 10% від нинішньої вартості.
Попри збільшення кількості автомобілів в Україні, нині споживання пального в нашій державі все ще залишається значно нижчим, аніж у докризовий період, адже низькою є платоспроможність населення. З подорожчанням бензину його споживання скорочуватиметься і надалі. Окрім того, логічним у цій ситуації є і погіршення якості палива.
Єдине, що може зупинити зростання цін на пальне в Україні, це світове падіння цін на нафту. Якщо цього не станеться, то лише ціни на бензин спричинять подорожчання практично усіх товарів на кілька відсотків.