У понеділок, 27 вересня, Кабінет Міністрів нарешті ухвалив рішення про приватизацію ВАТ “Укртелеком”. Уряд прийняв відповідну постанову і має намір провести конкурс уже до кінця року. За словами прем’єр-міністра Азарова, пакет акцій, що підлягає приватизації, не змінився. Тобто йдеться про 92,79% акцій, що перебувають у руках держави. У тексті постанови, зокрема, мовиться, що Кабмін погодився із пропозицією Фонду держмайна щодо: 1) здійснення дострокового продажу закріпленого у державній власності пакета акцій у розмірі 25 відсотків статутного капіталу плюс одна акція; 2) внесення змін до плану розміщення акцій ВАТ “Укртелеком” у частині продажу пакета акцій у розмірі 92,79 відсотка на конкурсі з використанням відкритості пропонування ціни за принципом аукціону. Окрім того, урядовці виключили “Укртелеком” із переліку підприємств, установ та організацій, що перебувають у сфері управління Міністерства транспорту та зв’язку.
Нагадаємо, Фонд держмайна почав підготовку чергового раунду приватизації на початку серпня. Згодом, після з’ясування “бачення умов” процесу Мінтрансзв’язку, Національною комісією регулювання зв’язку, Мінфіном та Мінекономіки, очільник ФДМ Олександр Рябченко повідомив, що стартова ціна пакета акцій становитиме не менше як 12 мільярдів гривень. Тоді ж Рябченко розповів про можливих покупців національного оператора – одного європейського банківського консорціуму та двох російських компаній – і натякнув на зацікавленість двох українських бізнес-груп. У пресі в останні тижні фігурувало чимало компаній, що бажають придбати укртелекомівські акції, однак найчастіше серед переліку основних претендентів виринають російські “Альфа-груп” та АФК “Система”. Зрештою, черговий процес приватизації підприємства розпочався після російсько-української президентської зустрічі, на якій Віктор Федорович сказав, що схвалює бажання російських компаній брати участь у конкурсі з приватизації “Укртелекому”.
Цікаво, що підготовка до приватизації розпочалась ще у 1990-х роках, а з 2005 року національного оператора щороку вносили до плану приватизації. Востаннє намір провести конкурс плекали у грудні 2009 року, тоді попередній уряд наполягав на збереженні у держвласності 25%+1 акції. Тепер же мають намір продати увесь пакет. За словами Олександра Рябченка, сьогодні капіталізація підприємства становить 10,7 мільярда гривень, хоч ще в лютому було 7 мільярдів.