В очікуванні третьої приватизації

Державна виконавча служба в судовому порядку стягнула з Фонду державного майна України 800 млн грн заставних коштів, внесених компаніями “Фрунзе-Флора” і “Нортіма” для участі у приватизації ВАТ “Одеський припортовий завод” восени 2009 року

Державна виконавча служба в судовому порядку стягнула з Фонду державного майна України 800 млн грн заставних коштів, внесених компаніями “Фрунзе-Флора” і “Нортіма” для участі у приватизації ВАТ “Одеський припортовий завод” восени 2009 року. Про це наприкінці минулого тижня повідомив глава ФДМ Олександр Рябченко на прес-конференції у Києві. “ДВС стягнула з Фонду ці гроші, перерахувала на свої рахунки в Держскарбницю, і зараз дві застави по 400 млн грн – на рахунках державної виконавчої служби. Вони і повинні повертати”, – сказав Рябченко.

Нагадаємо, уряд Юлії Тимошенко двічі намагався провести приватизацію ОПЗ, і щоразу цей процес супроводжувався політичними спекуляціями. Навесні 2008 року конкурс скасували через, як повідомлялося, тиск Президента Віктора Ющенка. У вересні 2009 року після того, як торги фактично відбулися і компанія “Нортіма”, запропонувавши на один мільярд більшу суму, ніж Фонд держмайна, виграла конкурс. Проте того ж дня комісія Фонду скасувала результати приватизації, визнавши запропоновану ціну в 5 млрд грн заниженою. Заявки на участь в конкурсі 2009 року, підкріплені заставами по 400 млн грн, подавали три компанії: українські “Фрунзе-Флора” та “Нортіма”, а також російський ТОВ “Азот-Сервіс”, що є дочірнім від ВАТ “СИБУР Холдинг”. Однак після скасування конкурсу заставні кошти повернули тільки росіянам.

Наступного після проведення конкурсних торгів місяця ТОВ “Нортіма” заявила, що Фонд держмайна не повернув вчасно заставлені гроші і використовує їх незаконно. Уже в грудні 2009 Господарський суд Києва задовольнив позови компанії “Фрунзе-Флора” і ТОВ “Нортіма” та зобов'язав ФДМ повернути застави, однак Фонд подав апеляції на ці рішення.

У результаті – про застави мовчали до останніх місяців. Уже посеред липня Азаров повідомив, що у Кабміні готові повернути застави учасникам конкурсу. “Уряд ще не визначився з подальшою долею Одеського припортового заводу, але заставні гроші учасникам невдалого приватизаційного конкурсу обіцяє повернути”, – заявив тоді прем’єр-міністр.

Станом на сьогодні суми остаточно відсуджено, а в уряді міркують над майбутнім ОПЗ, зокрема – можливою третьою спробою провести приватизацію заводу. Голова ФДМ Олександр Рябченко повідомив, що приватизація можлива, однак через нестабільність ринку її терміни важко спрогнозувати. Раніше Азаров теж повідомляв, що уряд ще не визначився із черговою приватизацією заводу. Конкурс, за словами глави уряду, можливий у тому випадку, коли можна буде “по-перше, вигідно продати, а по-друге, зрозуміти, ради чого ми йдемо на цю приватизацію”.
Однак непевність позиції уряду поступово ставатиме більш чіткою. Залежно від того, як просуватиметься ще одна судова баталія: адже представники “Нортіми” вже заявили, що мають намір домагатися визнання компанії переможцем конкурсу через судову інстанцію. Тож Кабмін з часом висловить свої міркування щодо долі одеського заводу.

Одеський припортовий завод є хімічно-промисловим підприємством. Окрім виробництва хімічної продукції, займає монопольне становище на ринку послуг із перевалки аміаку. Близько 90% проведеної заводом продукції експортується.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3985 / 1.56MB / SQL:{query_count}