Компанія з управління активами “Оптіма-Капітал” викупила ТзОВ “Готель
“Асторія”, яке стало власником готелю “Київ”, повідомляє “Вголос” із
посиланням на “Деловую столицу”. Своєю чергою, “Оптіма-Капітал” підконтрольна голові правління “БМ Банк” Віталію Ломаковичу.
Як вже писала “Пошта”, приміщення готелю “Київ” давно впало в око голові правління ВАТ “БМ-Банк” Віталію Ломаковичу, близькому другові і партнерові міського голови Львова Андрія Садового. Пан Ломакович, за неофіційною інформацією, має стосунок до готелю “Опера”. Тож приміщення готелю “Київ”, до якого рукою подати, не могло не привабити бізнесмена. Варто зазначити, що, за дивним збігом обставин, пан Ломакович був членом виконавчого комітету ЛМР, коли три роки тому приміщення готелю “Київ” вирішили здати в оренду на відкритому конкурсі. На той час просто купити його було неможливо через мораторій на приватизацію пам’яток архітектури (будинок пам’яткою місцевого значення під охоронним номером 1379).
Подейкують, що тоді конкурс робили цільово під пана Ломаковича. Планувалося, що ТзОВ “Будівельний альянс” (до якого має стосунок Віталій Ломакович) стане переможцем конкурсу і, пізніше, коли мораторій скасують, викупить приміщення як добросовісний орендар. Тим паче, що невід’ємні поліпшення завжди зараховують у майбутню вартість приміщення. Оренда мала стати гарантією з мінімальною оплатою за ризик. Тож, 11 липня 2007 року відбувся аукціон на право оренди готелю “Київ” терміном на 25 років. Участь в аукціоні взяли три компанії: львівське ТзОВ “Будівельний альянс”, київське ТзОВ “Ві Ей Груп” і ВАТ “Готель “Україна” із Луцька. Однак орендарем стала не компанія пана Ломаковича. Несподівано ціна права оренди зросла до нереальних показників 5,1 млн грн, натомість, за інформацією “Пошти”, ТзОВ “Будівельний альянс” був готовий заплатити не більше мільйона гривень. Тож перемогла луцька фірма ВАТ “Готель “Україна”. А вже за місяць після аукціону готель з’явився... на ринку нерухомості як об’єкт продажу! Рієлтери називали ціну 13 млн доларів і гарантували, що готель перейде у власність покупця. Однак такі гроші пан Ломакович теж не був готовий заплатити. І готель далі стояв пусткою.
У липні 2008 року приміщення готелю віддали в суборенду львівському ТзОВ “Готель “Асторія” нібито із шляхетною метою сплати податків до місцевої скарбниці, оскільки до того податки мав би отримувати луцький бюджет, де зареєстрований “Готель “Україна”. Натомість бізнесмени стверджують, що таку схему застосовують при ухилянні від сплати податків. Окрім цього міська рада звільнила підприємство “Асторія” від сплати земельного податку. Орендна плата теж мала б нараховуватися лише після закінчення трирічного терміну, за який орендар мав би відремонтувати приміщення, забезпечити клас готелю – не менше як три зірки, та створити 70 робочих місць і врешті його відкрити. Тож, зважаючи на те, що ремонтувати готель ніхто не планував, три роки його обслуговування нічого не коштувало орендарю. А 9 липня 2009 року приміщення на Городоцькій, 15, (адреса готелю “Київ”) опинилося в переліку об’єктів приватизації шляхом викупу. Ймовірно, пан Ломакович таки домовився за ціну. Як наслідок – попри протести прокурора і суди – 9 липня цього року ТзОВ “Готель “Асторія” викупило будівлю готелю за 7,9 млн грн. При цьому за три дні до терміну, після якого управління комунальної власності ЛМР могло цілком на законних підставах розірвати договір оренди.
За скільки саме “Оптіма-Капітал” викупила ТзОВ “Готель “Асторія”, “Пошті”, на жаль, дізнатися не вдалося. Однак, можна припустити, що найближчим часом готель “Київ” стане ще одним корпусом “Опери”. Адже експерти, які працюють у готельному бізнесі, запевняють: готель “Київ” як самостійна структура не зможе бути самоокупним. І логічно віддати його в підпорядкування готелю “Опера”.