Білл Гейтс уже давно не найвпливовіша людина світу. Журнал "Forbes" укотре це підтвердив, уп'яте оприлюднивши рейтинг десяти людей, чиє слово не пропускають повз вуха спраглі успіху бізнесмени. До списку ввійшли три мільярдери з рейтингу найбагатших людей планети, шість економістів та один журналіст.
Білл Гейтс уже давно не найвпливовіша людина світу. Журнал "Forbes" укотре це підтвердив, уп'яте оприлюднивши рейтинг десяти людей, чиє слово не пропускають повз вуха спраглі успіху бізнесмени. До списку ввійшли три мільярдери з рейтингу найбагатших людей планети, шість економістів та один журналіст.
У першому рядку рейтингу бізнесгуру - Сі Кей Прахалад, академік Університету штату Мічиган, який присвятив свої праці відповідальності бізнесу та його ролі в боротьбі з голодом і бідністю у світі. За ним іде нобелівський лауреат, професор Принстонського університету Пол Кругман. Він відзначився тим, що дає точні економічні прогнози в непевні часи рецесії. У Чен Кім і Рене Моборн, академіки школи бізнесу European Institute of Business Administration, удвох посіли третю сходинку. Вони є авторами економічного бестселера "Стратегія блакитного океану", присвяченого переосмисленню конкурентного бізнессередовища.
Це, так би мовити, теоретики. Серед бізнесменів найвпливовішою персоною названий президент і генеральний директор американської компанії "Apple" 54річний Стів Джобс, який опинився на четвертій сходинці. Перша поява Джобса на публіці нинішньої осені після того, як він переніс унікальну операцію з трансплантації печінки, викликала в залі бурхливі овації. Незважаючи на стан здоров'я, чутки про яке постійно лихоманять фондові ринки, він продовжує вести компанію до нових висот, викидаючи на ринок усе нові революційні продукти.
Когорту найвпливовіших економістів, поради яких для ділового світу просто на вагу золота, представляють лауреат Нобелівської премії миру за 2006 рік Мугаммед Юнус, який заснував "банк для бідних" - "Grameen", а також академік Університету Норсвест Філіп Котлер, який написав "Біблію маркетингу". Бригаду доповнює Гері Гемел, автор багатьох книг, економічний консультант і автор некомерційного інтернетпроекту "Mlab", мета якого - зробити більш відкритими світові ринки. Милує око присутність у списку бізнесових гуру представника журналістики. Йдеться про колумніста журналу "New Yorker" 46річного канадійця Малколма Гледвіла. Експерти "Forbes" оцінили його книги та статті як "криницю мудрості".
А ось найбагатша людина світу, засновник компанії "Microsoft" Білл Гейтс опинився лише на сьомому рядку рейтингу. Гейтс був наймолодшою людиною у світі, яка самотужки заробила мільярдний статок у 31 рік. Минулого року пан Гейтс відійшов від активного керівництва своєю компанією і зайнявся благодійністю, створивши спеціальний фонд та озброївшись гаслом: "Кожне життя має однакову цінність". Воно й не дивно, адже філантропія додає авторитету навіть тій людині, на рахунках якої понад 40 мільярдів доларів. Найбагатша людина планети - не тільки теоретик, але й практик "соціально відповідального капіталізму".
Ще один мільярдер, який фігурує у списку найяскравіших мислителів ділового світу - засновник "Virgin Group" Річард Бренсон. Любитель екстравагантного піару проголосив еру масового космічного туризму, заявивши про себе як про поборника "зеленого" способу життя і пообіцявши вкладати сили і кошти в екологічні технології. Бренсон інвестує мільйони доларів у розробки чистого пального для своїх ракетопланів, які незабаром понесуть на орбіту Землі космічних туристів.
Щоб підготувати список, консалтингова фірма "CrainerDearlove" залучила 3500 експертів з усього світу, які сформували рейтинг із 100 найвпливовіших осіб у сфері бізнесу. Обрання ж "золотої" десятки довірили вже спеціально вибраній експертній раді. Стюарт Крейнер, співавтор рейтингу і партнер "CrainerDearlove", розповів, що цьогорічний рейтинг відображає зменшення впливу представників бізнесшкіл і натомість зростання у лавах бізнесгуру кількості економістів. Зокрема, економісти Пол Кругман
(3тє місце), Джозеф Стігліц (22й) і Ніл Фергісон (42й) раніше у рейтингах "Forbes" узагалі не з'являлися. Те саме стосується і нобелівського лауреата Мугаммеда Юнуса.
Цікаво, що одразу ж після представлення списків під матеріалом у журналі "Forbes" з'явився коментар одного з читачів: "Зазвичай ці списки є кульгавими спробами самореклами і популяризації себе у публічній сфері, уже не кажучи про точну чи справедливу спробу сформувати рейтинг бізнесгуру". Що ж, у кожного власна точка зору.