Українці не планують продавати землю

Більшість власників земельних паїв не планують продавати свою землю найближчими роками. Такими є дані соціологічного опитування, проведеного в лютому 2021 року Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).
25% опитаних із тих, що вже мають у власності землю, найближчими роками збираються збільшити свій земельний банк шляхом купівлі нових ділянок, а серед тих, у кого немає у власності землі, 18% мають намір її придбати, інформує agroportal.ua. 70% респондентів готові купувати землю за власні кошти та заощадження, а 27% очікують на спеціальні програми від влади.
Майже половина респондентів негативно ставиться до відкриття ринку землі. Найчастіші аргументи таких респондентів – недовіра до влади та неспроможність купити землю. Інші аргументи противників вільного ринку землі включають також думки, що всю землю в Україні скуплять іноземці.
Хоча зареєстрований бізнес сприймає відкритий ринок землі більш оптимістично. 38% респондентів підтримують відкриття ринку, тоді як серед ОСГ та незареєстрованого бізнесу лише 22% підтримують земельну реформу. Їхні аргументи: бажання розпоряджатися своєю власністю, справедлива орендна плата власникам землі, виведення ринку землі з тіні.
Спостерігається різниця у сприйнятті ринку землі й серед жінок та чоловіків. 30% чоловіків підтримують відкритий ринок землі, тоді як лише 17% жінок позитивно сприймають земельну пертурбацію.
60% клієнтів UHBDP володіють землею сільськогосподарського призначення, а ще у 10% опитуваних землею володіють члени родини. І 72% з тих, хто володіє землею, впевнені, що їхня земля документально оформлена правильно та внесена до необхідних реєстрів, а 20% у цьому не впевнені.
В опитуванні, яке відбулося в лютому 2020 року, взяли участь 450 респондентів з різних куточків України. 83% усіх респондентів зайняті в агросекторі. Серед респондентів, що обробляли землю у 2020 році, більшість обробляли площу меншу ніж 20 га. 75% учасників – чоловіки, 25% – жінки. Майже три чверті учасників – люди середнього віку (31 – 60 років), тоді як молодь (18 – 30 років) склала 12%, а люди старшого віку (60+) – 11%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4577 / 1.54MB / SQL:{query_count}