Дешевих перельотів не буде?

З українського авіаринку скоро можуть зникнути всі лоукости

Нові напрямки на польоти відтепер видаватимуть лише українським авіакомпаніям. Державна авіаційна служба прийняла “Порядок видачі та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній”. Тож тепер більше 50% авіакомпаній повинні належати громадянам України. Така умова отримання нових авіамаршрутів, інформує Капітал.
Наказ прийнято ще 24 жовтня, а 13 листопада Міністерство юстиції зареєструвало документ. “Його буде опубліковано в офіційній пресі в найближчі дні”, – сказав голова відомства Денис Антонюк.
Для отримання напрямків необхідно буде розкривати власників авіакомпаній. Права на експлуатацію міжнародної регулярної або чартерної повітряної лінії зможуть отримати авіакомпанії, які контролюються (повністю або володіють більше 50% статутного капіталу) державою або громадянами України, зазначає Денис Антонюк. Перевізники, якими володіють іноземні фізособи і компанії, що працюють в Україні через дочірні підприємства, не зможуть отримати права на експлуатацію лінії від Державіаслужби, інформує galnet.org.
Новий порядок вводить й інші інновації. Наприклад, право на виконання регулярних міжнародних рейсів надаватиметься за умови, якщо авіаперевізник виконує регулярні внутрішні перевезення по Україні не менше 12 місяців. Але ця норма вступить у силу тільки через рік після прийняття наказу. 
Начальник відділу авіаційного транспорту Міністерства інфраструктури Валентин Згурський не підтримує введення норми про те, що для виконання міжнародних рейсів необхідно літати на внутрішньому ринку. Він пояснює це невеликими обсягами внутрішнього ринку, що призведе до ще більшої кризи. Таку думку висловив юрист Андрій Гук: “Наприклад, передавши 51% авіакомпанії номінальному власнику – громадянину України”, – наводить він приклад. 
Однак високі ризики корпоративних суперечок відлякають інвесторів, тому коли вони будуть вибирати країну для вкладення своїх коштів в авіабізнес, то, швидше за все, обійдуть Україну.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4173 / 1.54MB / SQL:{query_count}