Утилізаційний збір став історією!

Верховна Рада України цього тижня скасувала утилізаційний збір. За відповідний законопроект у другому читанні і в цілому проголосувало 228 народних депутатів

фото: ghall.com.ua
“Проектом передбачається звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу на підакцизний легковий автомобіль”, – йдеться в пояснювальній записці. 
Метою законопроекту є зменшення податкового навантаження і сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, що переобладнують автомобілі-фургони, призначені для перевезення вантажів, на автомобілі, призначені для пасажирських перевезень, забезпечують соціально-економічний розвиток регіонів.
Суми утилізаційного податку з нових легкових автомобілів становлять від 4,73 до 30,2 тисячі гривень, старих – 9,46 – 60,5 тисячі гривень (залежить від об’єму двигуна), інших транспортних засобів – від 8,8 тисячі до 14,7 тисячі гривень для нових і від 17,6 тисячі гривень до 29,4 тисячі гривень для старих (залежить від ваги). 
Стягнення акцизного збору на легкові автомобілі (й інші транспортні засоби для перевезення людей, крім автобусів), переобладнані з ввезених в Україну непідакцизних вантажних автомобілів, набуло чинності з 1 січня 2014-ого. Це нововведення торкнулося бізнесу “перегонників” і підприємств з переобладнання, яких багато в Західній Україні, і викликало протести підприємців. 
За статистичними даними, з урахуванням дії цих зборів у січні – березні поточного року первинні реєстрації автомобілів, що були в експлуатації, зменшилися на 87%, тобто до рівня аналогічного періоду 2013 року.

“Треба підтримувати вітчизняного споживача, а не виробника”
Олег Назаренко, голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів, – про скасування утилізаційного збору, автокредити і вітчизняні машини
– Пане Олеже, розкажіть, будь ласка, чи подешевшають іномарки після того, як у парламенті проголосували за скасування утилізаційного збору?
– Автомобілі з невеликим об’ємом двигуна можуть трохи подешевшати. Але 1 квітня Верховна Рада вдвічі збільшила акцизний збір на всі автомобілі, а тепер і скасувала утилізаційний збір. До прикладу, утилізаційний збір на автомобілі з об’ємом двигуна 3 літри становить приблизно 15 тисяч гривень, а збільшення акцизного збору на такий автомобіль – приблизно 4 тисячі євро. Зрозуміло, що такі машини навіть після скасування утилізаційного збору подорожчають. 
– А якщо машина має невеликий об’єм двигуна?
– Такий автомобіль може подорожчати на 300 євро, максимум 400 (приблизно 6 тисяч гривень). Акцизний збір на такий же автомобіль становить 8 тисяч гривень. Отже, зрозуміло, що такі машини можуть подешевшати. 
– Тобто скасування утилізаційного збору не є панацеєю для авторинку?
– Не можна до кожного автомобіля приладнати термометр. Є відповідна табличка, яку треба вивчати. Одні автомобілі подешевшають, інші подорожчають. Є і такі, ціна яких не зміниться. Очікуваного подешевшання не буде. Навпаки – деякі машини подорожчають, але це подорожчання не буде таким страшним, як планувалось. Скасування утилізаційного збору трохи це компенсує.
– Урядовці часто говорять про підтримку вітчизняного автомобільного ринку... 
– Не смішіть... Добре, що Арсеній Яценюк вже не говорить про українські автомобілі. Бо я сміявся, коли Азаров дивився на корейську машину і казав: „Який гарний вітчизняний автомобіль!” Чому, наприклад, не називають вітчизняними ті машини, які складають в Україні? 
В Україні нема національного виробника автомобілів! Добре, що Арсеній Яценюк хоче підтримувати тих, що складають машини в Україні, тобто дати їм кредити під нормальні відсотки. Експерти авторинку говорили про це впродовж 5 років. Йдеться про кредити не з грабіжницькими відсотками. 
– Тобто реальної підтримки не було?
– Була брехня! Ніякої підтримки не було і не буде. Скажіть, хто підтримує “Мерседес”, “Рено” чи “Пежо”? Їх не потрібно підтримувати. Потрібно підтримувати національного споживача, і саме кредити дають таку можливість. Нехай новий уряд скаже, щоб чиновники їздили лише українськими автомобілями. В Україні складають щонайбільше 50 тисяч автомобілів. А є 5 мільйонів чиновників. Це на 100 років роботи для вітчизняного автопрому! Цього хіба мало? Тому нехай дадуть спокій людям, а самі купують державні автомобілі. Вони державну зарплату отримують, тому нехай підтримують вітчизняний автопром. 
– Справді дивує, як попередня влада могла декларувати підвищений попит на автокредити...
– Це були кредити під бандитські відсотки. За таких умов може кредитуватися (тобто сплачувати 30% річних кредиту) людина, яка займається дуже специфічним видом діяльності, до прикладу, проституцією чи торгівлею наркотиками. Це не нормально!
– Хоч ціни не знизяться, але скасування утилізаційного збору –  явний прогрес...
– Утилізаційний збір був найбільшою аферою, яку я бачив в історії України. З його скасуванням закінчилася “мажорна” сторінка нашої з вами історії. Уявіть собі: з 1 серпня (коли прийняли цей закон, точніше підписали, бо прийняли його ще в липні) за 9 місяців жодного автомобіля не здали на утилізацію. 960 мільйонів гривень з бюджету пішло на компенсацію утилізаційним майданчикам. Уявіть, як гроші тягнули з бюджету! Ми зараз кошти на армію збираємо і назбирали 60 тисяч гривень, а тут розікрали стільки, що можна було прогодувати не одну армію! 
Розмовляла Наталія Кайзенберг 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8109 / 1.58MB / SQL:{query_count}