Збудувати дешевше, ніж купити…

Згідно з результатами соцопитування, жителі Львівщини хочуть жити у особняках, а не квартирах. Ціна квартир зрівнялася з вартістю невеликого заміського будинку

Жителі Львівської області хочуть жити у власних будинках, а не квартирах. Восьмеро з десяти людей воліли б жити у заміських будинках. Такі результати соціологічного опитування, яке провела Всеукраїнська організація роботодавців у сфері будівництва, проектування та архітектури, інформує прес-служба об’єднання. 
Зі слів голови організації Дмитра Третьякова, якщо раніше таке бажання могла здійснити тільки дуже невелика частина населення, то тепер ціна квартир зрівнялася з вартістю невеликого будинку за містом. “В українському суспільстві є стереотипи, що свій будинок або дача недалеко від міста, доступні тільки багатим людям. Раніше це було так, але сучасні технології будівництва дозволяють зробити приватний будинок доступним, навіть із урахуванням вартості земельної ділянки”, – каже Дмитро Третьяков.
Вартість квадратного метрa житлового будинку може бути в півторa-два рази нижчою від ринкової ціни за метр у багатоповерхівці. “На початку весни людина продала “хрущовку” в Києві, за гроші, отримані від продажу однокімнатної квартири, вона купила десять соток землі за 17 км від Києва, побудувала будинок на 100 кв. м із пінопластових SIP-панелей, придбала автомобіль, і ще залишилися гроші на ремонт і облаштування території”, – зазначає Дмитро Ковганич, директор однієї з будівельних компаній.
Україна йде шляхом розвинених країн, коли жителі мегаполісів усе частіше переїжджають жити за місто або купують там житло
Згідно з прогнозами організації роботодавців у сфері будівництва, проектування та архітектури, в найближчі декілька років в Україні буде активно розвиватися індивідуальне і масове будівництво недорогих котеджних будинків. “Україна йде шляхом розвинених країн, коли жителі мегаполісів усе частіше переїжджають жити за місто або купують там житло”, – додає Дмитро Третьяков.
Зі слів голови Української федерації роботодавців у сфері охорони здоров’я Володимира Загороднього, вибір на користь власного будинку продиктований не лише ціною, але і можливістю контролювати якість будівельних матеріалів. 
“60 % житлового фонду України небезпечні для здоров’я людини через неякісні матеріали, використані забудовником при спорудженні будинку. У групі ризику – азбест, мінеральна вата, лаки, фарби і ряд інших матеріалів, які можуть бути небезпечні для здоров’я людини”, – додає Володимир Загородній.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4421 / 1.55MB / SQL:{query_count}