Діагноз гривні

Представник МВФ в Україні певен: нам потрібен гнучкий курс гривні

Гнучкий обмінний курс гривні відповідає економічним параметрам України та сприятиме підвищенню експортної ефективності. Про це повідомив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше.
“Система гнучкого обмінного курсу краще підходить українським характеристикам економіки. Ми вважаємо, що гнучкий обмінний курс підштовхне експорт, економічне зростання, особливо на тлі експортних цін і попиту”, – сказав Жером Ваше під час щорічної банківської конференції, організованої Інститутом Адама Сміта. 
Він також нагадав про ключові рекомендації Україні: крім підвищення гнучкості курсу, країна потребує зміцнення банківського сектора, амбітної консолідації бюджетної сфери, підвищення внутрішніх енергетичних тарифів і всеосяжної структурної реформи для покращення бізнес-клімату, інформує “Інтерфакс-Україна”.
“Перш ніж стимулювати, необхідно зміцнити банківську систему і економіку. Щоб це зробити, потрібна надійна, гарна макроекономічна політика”, – підкреслив Жером Ваше. Постійний представник МВФ в Україні також повідомив, що висновки про економічну ситуацію в країні, зроблені за підсумками місії Фонду, яка працювала нещодавно в країні, будуть обговорюватися на раді директорів МВФ у грудні.
До слова, Україна розрахувалась з Міжнародним валютним фондом за зобов’язаннями 2013 року. Про це йдеться в повідомленні Національного банку. “12 листопада Нацбанк перерахував МВФ 359,2 млн доларів (в еквіваленті), забезпечивши своєчасне та повне виконання зобов’язань України, зазначених у кредитній угоді сторін на поточний рік”, – йдеться у повідомленні.
Тобто, згідно з графіком погашень запозичень, за 2013 рік наша держава здійснила виплати МВФ на суму 5 602,9 млн доларів (в еквіваленті). “Україна підтвердила статус надійного позичальника всьому міжнародному співтовариству і надалі буде своєчасно виконувати свої зобов’язання”, – сказав Ігор Соркін, голова Національного банку України.
За його словами, в 2014-му загальна сума виплат по кредиту МВФ буде значно меншою, ніж цього року, і становитиме 3 663,4 млн доларів (в еквіваленті). Щодо 2015-го, то це останній рік виконання відповідних кредитних зобов’язань, а сума виплати буде найменшою за весь період дії договору запозичення і становитиме 1 484,5 млн доларів (в еквіваленті). Як писала “Пошта”, в жовтні Україна погасила черговий транш кредиту МВФ у розмірі 651 млн доларів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4316 / 1.54MB / SQL:{query_count}