Кредит МВФ або пільги

ЄС та МВФ хочуть дати Україні грошей, щоб полегшити тиск Росії, але “просять” скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі

Європейський Cоюз проводить переговори з Міжнародним валютним фондом щодо надання до кінця року додаткових грошей Україні, яка знаходиться під економічним тиском з боку Росії, інформує Reuters.
Згідно з інформацією, якщо після підписання Угоди з ЄС Росія скористається сценарієм “газової війни”, Європа готова допомогти Україні з газом та грошима. Інший чиновник у ЄС, який безпосередньо бере участь у переговорах, повідомив, що наразі відбувається обговорення з МВФ угод про фінансування, які можуть бути підписані найближчим часом. 
Голова місії МВФ в Україні Ніколай Георгієв вважає, що жодного зв’язку між підписанням асоціації з ЄС та отриманням грошової допомоги. У коментарі Reuters українські чиновники заявили, що ведуть переговори з валютним фондом без посередників. 
Наразі невідомо, якого розміру грошову допомогу потребує Україна, однак банкіри та фінансисти, які знайомі з економічним становищем країни, вважають, що ця сума може скласти від 10 до 15 мільярдів доларів. Умови отримання допомоги МВФ залишаться незмінними. Однак, за словами єврочиновника, фонд може зробити програму більш гнучкою, беручи до уваги обставини, в яких зараз знаходиться Україна. Як відомо, попередню програму пільгового кредитування МВФ було заморожено на початку 2011-го через відмову українського уряду припинити субсидіювання цін на газ і комунальні тарифи для населення.
До слова, МВФ вважає, що Україні необхідно скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі, а також провести незалежний аудит банків України. За словами голови місії МВФ Ніколая Георгієва, економіка України демонструє ознаки поліпшення, однак суттєві виклики ще залишилися. 
“Обмежена гнучкість обмінного курсу, великий дефіцит бюджету та значні квазі-фіскальні втрати у енергетичному секторі зумовили істотний дефіцит рахунку поточних операцій і постійну втрату валютних резервів”, – заявив він. Георгієв також відзначив, що жорстка монетарна політика і адміністративні заходи на підтримку обмінного курсу, імовірно, і надалі утримуватимуть інвестиції та гальмуватимуть економічне зростання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5092 / 1.54MB / SQL:{query_count}