Українські рієлтори скоро зможуть працювати у правовому полі, якщо парламентарі проголосують за проект закону, підготовленого Міністерством економічного розвитку “Про особливості провадження рієлторської діяльності”.
Адже нині рієлторська діяльність в Україні законодавчо не врегульована. Послуги, які надають рієлтори, вважаються “підприємницькою діяльністю з надання інформаційних послуг”. Але насправді це не зовсім так, адже рієлтори безпосередньо допомагають людям придбати житло й беруть участь у купівлі та продажі.
Як зазначив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Ігор Шевердін, досвід європейських держав засвідчує, що посередницька діяльність в операціях з нерухомістю суворо регламентована. За його словами, рієлторські послуги підлягають ліцензуванню, споживач цих послуг на законодавчому рівні захищений від отримання неякісних послуг, оплата послуг рієлтора є законодавчо фіксованою, а її отримання контролюють державні органи.
Прийняття закону дозволить надійніше захищати права і законні інтереси споживачів рієлторських послуг
“Для України є дуже актуальним прийняття профільного закону про рієлторську діяльність. Документ буде визначати правові, економічні та організаційні засади у цій сфері. Прийняття закону дозволить визначати належність рівня професійної діяльності учасників ринку рієлторських послуг та надійніше захищати права і законні інтереси споживачів рієлторських послуг”, – сказав Ігор Шевердін. У Мінекономрозвитку вважають, що прийняття проекту закону дозволить підвищити рівень захисту прав та законних інтересів споживачів рієлторських послуг, якими є як власники нерухомості, так і її покупці та зменшить кількість зловживань у сфері провадження рієлторської діяльності.
Самі ж рієлтори теж дуже давно чекають на такий закон.
Як писала “Пошта”, вони хочуть працювати в правовому полі, бути захищеними й відповідальними перед своїми клієнтами. Проте відомо, що в Україні працюють так звані чорні маклери, яким даний законопроект не на руку. Але ніхто не може порахувати скільки на ринку працює “чорних” рієлторів.
Як сказала “Пошті” Ірина Яремко, голова Львівської рієлторської палати, “їх може бути 50 відсотків, навіть усі 90 – цього не знає ніхто і не знатиме, доки не буде закону.”
vydysh
Більшої дурниці аніж ця публікація ніде не зустрічав! По перше, яким чином вдастся порахувати чорних ріелторів?... ... варіант відповіді- 1) відняти кількість дипломованих ріелторів від загальної кількості населення України..? У нас несає закону про ринок нерухомості, у нас немає закону про приватну власність, гра в галузеве законодавство вже давно застаріла.. галузеві закони суперечать одне одному, суперечать правовому законодавству, суперечать конституціі.