Заробітчани висилають в Україну 6-7 млрд дол. щорічно. Про це заявив економіст Ерік Найман, інформує УНН. “Це відмінний експортний товар. Як виявилося, у важкі роки падаючих валютних резервів, – це мало не головне джерело поповнення валютних резервів”, – сказав він. За його словами, негативне сальдо торгового балансу перекривається якраз за рахунок грошей гастарбайтерів, плюс прямі іноземні інвестиції, яких у два рази менше, ніж грошей заробітчан.
“Це значимий економічний ефект. Але цей потік не вічний ... або він буде тривати при постійному від’їзді українців. Для решти це, звичайно, означає підвищення заробітних плат. Макроефект начебто позитивний. Для бізнесу це зростання заробітних плат, але погіршується якість робочої сили. Тому, що якісна робоча сила їде. Зараз у світі йде війна за таланти, війна за мізки. І Україна в ній програє. Головне національне багатство будь-якої країни — це люди”, – пояснив Найман.
Він підкреслив, що таким чином, втрата робочої сили негативно позначається на бюджеті та економічній ситуації в цілому. До слова: директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова повідомила, що 80% українців виїжджають через низьку заробітну плату.