Експерти виступають за ліквідацію агентських обмінних пунктів і закріплення права на проведення валютно-обмінних операцій виключно за банками.

“На мою думку, обмінники набагато важче контролювати і моніторити їхню діяльність. У свою чергу у банків є відповідальність перед клієнтами, тобто гарантії. Більш того, невеликі обмінники ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів”, – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, зазначають “Українські новини”.
За словами директора Бюро економічних і соціальних технологій Валерія Гладкого, обмінні пункти поширені тільки в Україні, тоді як на Заході їх обмежена кількість.
“Ніде обмінників, крім обмеженої їх кількості в Парижі, де багато туристів, я не бачив. Немає такого в світі, щоб були банки, а паралельно з ними – якісь інші установи, які проводять обмін валюти”, – вказує експерт. Він також додав, що ліквідація обмінних пунктів ніяк не позначиться на українцях.
Керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко вважає, що доцільніше було б скоротити кількість обмінних пунктів, залишивши їх виключно в місцях великого скупчення туристів.
“Був період, коли ці обмінники хотіли закрити. У сьогоднішніх умовах слід підходити до цього питання з точки зору зручності для клієнтів. Якщо простих українців зникнення обмінників не зачепить, то для туристів їх можна залишити в туристичних зонах – наприклад, Криму чи Карпатах”, – сказав експерт.
На думку старшого радника Альфа-банку (Україна) Романа Шпека, позбавлення обмінних пунктів права проведення обмінних операцій сприятиме дедоларизації української економіки. За його словами, це буде сприяти легалізації та детінізації економіки.