Хто винен у падінні гривні?

На думку віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпкa у списку причин – США та “Люфтганза” 

На думку віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпкa у списку причин – США та “Люфтганза” 

Цей тиждень як міжбанківський, так і готівковий валютний ринок України лихоманило неабияк – гривня істотно подешевшала щодо долара. Тим часом учора віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко зазначив, що очікує, що ситуація на валютному ринку України стабілізується вже до кінця тижня. При цьому він зазначив, що, скуповуючи в ці дні валюту, заробити не вдасться.

“Той, хто зараз встигне продати валюту, той заробить; той, хто купить валюту, – втратить”, – каже Сергій Тігіпко. При цьому він зазначив, що падіння курсу гривні до долара відбулося через низку обставин неекономічного характеру.

“Якщо говорити про курсову проблему, яка виникла, скажу відверто: вона виїденого яйця не варта”, – сказав віце-прем’єр, інформує УНІАН. 

Він зазначив, що ситуація на міжбанку була викликана збігом таких обставин: вихідний у США, страйк співробітників “Люфтганзи” в Німеччині, а також рефінансування комерційних банків України майже на 4 млрд гривень.

“Склалися на той час кілька моментів, які мають суб’єктивний характер. Перша позиція – вихідний у США. В результаті не змогли одержати ту валюту, яка проходила практично щодня, і утворився невеликий дефіцит. Так часто відбувається, коли йдуть вихідні в американських банках.

Друга позиція – застрайкували працівники “Люфтганзи” – основного перевізника валюти. “Люфтганза” не поставила певну кількість “кешу”, і створився невеликий дефіцит.

Третя позиція – Національний банк рефінансував кілька комерційних банків, і ліквідність з 14-15 збільшилася до 25 млрд гривень, і відразу ж ці гроші викинулися на валютний ринок. Деякі банки почали розкручувати ситуацію. Явно є і політичне забарвлення цієї справи”, – сказав Сергій Тігіпко. Він наголосив, що ситуація настільки не має об’єктивних економічних підстав, що Національний банк навіть не вдавався до жодних заходів для її стабілізації. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4096 / 1.54MB / SQL:{query_count}