Газ подорожчає

Експерти певні, що суттєве подорожчання блакитного палива чекає українців одразу після виборів

Експерти певні, що суттєве подорожчання блакитного палива чекає українців одразу після виборів

Після парламентських виборів ціни на газ власного видобутку для населення підвищаться на 40%, вважає енергетичний експерт Олександр Тодійчук, інформує УНН. “Будуть й інші етапи підвищення, тому що по-іншому вийти з ситуації, в якій зараз знаходиться нафтогазова галузь і економіка України, неможливо”, – певен експерт.

Проте, з його слів, цієї зими газової кризи очікувати не варто. “Певні обсяги газу закачали – близько 16 млрд метрів кубічних є в наших сховищах, і як показує досвід, за мінімальних потреб цього буде досить. Єдине, що в Україні буде швидко рости – вартість газу внутрішнього споживання. Те, що Україна не може чітко, жорстко та конкретно відстояти свої інтереси говорить про те, що ситуація наразі непрозора. Якщо б не було бажання отримати якісь тіньові доходи чи преференції, думаю вже б давно все зробила. Не секрет, що український бізнес пов’язаний із російським. Там є непрозорості, і не лише в енергетиці, тому працюють неписані правила, які дозволяють Росії на цьому паразитувати”, – сказав Олександр Тодійчук. 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд рекомендував Україні підвищити тарифи на газ для населення на 30% з подальшим підвищення його до рівня собівартості ресурсу, а для підприємств теплокомуненерго – на 58% із повним перенесенням цього зростання на опалювальні тарифи для кінцевого споживача – населення. Крім того, європейські фінансові емісари пропонують здійснювати подальше підвищення тарифів на газ, причому уряд має оголосити про графік подальшого підвищення на 20%, яке буде здійснюватися раз на півроку до тих пір, поки не буде забезпечено повне відшкодування собівартості ресурсу.

Зокрема, у Мінекономрозвитку, оцінивши запропоновану МВФ схему підвищення тарифів, дійшли висновку, що на неї просто “не можна погодитися”. Мінекономрозвитку робить акцент на тому, що паралельно з підвищенням тарифів на газ на 30%, потрібно вживати заходів щодо поліпшення ситуації в газовому секторі. 

Серед них: досягнення меншої залежності від російського газу, підвищення внутрішнього видобутку, зокрема на шельфі Чорного моря, економія ресурсів, перехід ТЕЦ на інші види палива (торф, буре вугілля) зміна схем теплопостачання (потрібно перейти зі старих ТЕЦ на міні-котельні, що дозволить вивести з експлуатації неефективні ТЕЦ і скоротити споживання газу на 20%). 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4421 / 1.55MB / SQL:{query_count}