Львівщина підбиває підсумки жнив. Так, цьогоріч урожайність ранніх зернових є дещо меншою, ніж торік. “Урожай ранніх зернових зібрано з 225 тис. га площ. Урожайність становить 32,4 ц з гектара. Це дещо менше, ніж торік”, – заступник губернатора Львівщини Іван Стефанишин.
З його слів, цього року на Львівщині поліпшилася якість зерна. Зокрема, регіон має зерно першого та другого класу, яке може бути використане для потреб хлібопекарів. Окрім того, Львівщина закуповує близько 40 – 45 тис. тонн якісного зерна для випікання хліба.
Зі слів Івана Стефанишина, цього року ціна на хліб не зросте. “До осені українці купуватимуть хліб спечений ще із минулорічної пшениці, тому, мабуть, ціни не підвищуватимуть. Вартість цьогорічного зерна формуватимуть у жовтні, й тоді можна буде говорити про зниження чи підвищення вартості хліба”, – пояснює посадовець.
Також заступник голови ОДА не виключив, що ціна на хліб може зрости через подорожчання енергоносіїв, адже собівартість хлібини складає вартість зерна, енергетичних ресурсів та витрати на зарплату.
Не буде в нашому регіоні й проблем із урожаєм картоплі. Іван Стефанишин каже, що цьогоріч валовий збір картоплі в області становитиме близько 1,8 мільйона тонни.
“На Львівщині на одну людину припаде 780 кілограмів картоплі. При тому, що ми споживаємо 177 кілограмів на рік для однієї особи. Натомість проблема із урожаєм картоплі цього року буде у східних та південних регіонах країни. Тому на Львівщині формуватимуть автопоїзди для продажу картоплі у цих регіонах. Воно й не дивно, адже схід ніколи не годував картоплею всю Україну”, – каже посадовець. Натомість, у Львівській області є велика проблема з виробництвом яєць і споживанням олії. Зі слів Івана Стефанишина, нині область на першому місті за споживанням олії. “Поки що проблем із урожаєм соняшника нема, але через декілька років ситуація може кардинально змінитися”, – додає він.