Неякісні продукти забракували
Третину перевіреного м’яса та молока забракувала Держінспекція з прав споживачів. На більшості товарів була відсутня необхідна доступна, достовірна та своєчасна інформація, що позбавило споживача можливості свідомого вибору товару, – сказано в повідомленні інспекції. Через це 35% продукції було знято з реалізації. Було перевірено близько 200 тонн молокопродуктів та 400 тонн м’яса.
Найжадібніший роботодавець
Павло Розенко, провідний спеціаліст Центру ім. Разумкова, вважає, що на сьогодні найбільш жадібним роботодавцем є держава. За його словами, середня заробітна плата в Україні становить 2,7 тис. грн, тоді як заробітна плата у державних структурах в системі освіти на 600 грн менша – 2100 грн, у системі охорони здоров’я та надання соціальних послуг – 1700 грн.
“Разом із тим, у державному управлінні рівень оплати, навпаки, вищий, ніж середній рівень заробітної плати”, – зазначив Павло Розенко. Цей рівень становить 3100 грн серед працівників у державній службі. Тобто, на його думку, існує дисбаланс між тим, скільки влада витрачає на своє утримання, та рівнем оплати діяльності працівників бюджетної сфери.
Українську горілку захистять
Українську горілку захистять від російської водки. Україна може ввести мінімальні ціни на імпортний алкоголь. Ініціатива може суперечити нормам СОТ. Кабмін доручив профільним міністерствам розробити документ, який має захистити національного виробника горілки від дешевої російської продукції. Планується, що будуть запроваджені мінімальні ціни на імпортний алкоголь. Для вітчизняних компаній мінімальні ціни вже діють і складають 26 грн за пляшку. У той же час в Росії собівартість виробництва набагато нижче, що дозволяє виробникам ставити більш низькі ціни, повідомляє “Комерсант-Україна”.
Євро може “впасти”
Економічний радник президента США Нуріель Рубіні радить Європейському центральному банку піти на зниження процентних ставок і девальвацію євро на 30-40% для подолання кризових явищ в економіці єврозони. Зараз сукупні борги країн єврозони становлять близько 4 трильйонів євро, а максимальний розмір допомоги, яку можуть надати Європейський фонд фінансової стабільності і Міжнародний валютний фонд 1,5 трильйона, інформує “Дзеркало тижня”. Він вважає, що для єврозони не буде страшно, якщо Греція чи Португалія оголосять дефолт і відмовляться від єдиної європейської валюти. Однак аналогічні кроки Іспанії та Італії приведуть до краху загальноєвропейської валютної системи.
Обговорять, як користуватися електроенергією
16 листопада Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) проводитиме консультації з громадськістю – слухання з обговорення проекту нової редакції Правил користування електричною енергією для населення. Цей нормативний документ має важливе суспільне значення та стосується конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, – передає прес-служба Національної комісії регулювання електроенергетики.