Дешевий борщ
Минулого тижня вартість овочів так званого борщового набору знизилася на 18%. За останні два тижні овочі стали доступнішими більш ніж на 37%, інформує “Львівська хвиля”. Лідером зниження цін серед овочів борщового набору була капуста, ціна на яку впала в шість разів порівняно з минулим роком. Далі йде цибуля, що подешевшала в чотири рази. Найменше знизилися ціни на буряк та моркву (1,9 раза). Картопля подешевшала, порівняно з початком листопада 2010 року, втричі.
Інвестиційна привабливість Львова
У Львові відбувся форум “Міжвідомча співпраця у сфері регіонального та місцевого економічного розвитку”, організований канадсько-українським проектом “Місцевий економічний розвиток міст України”.
Як зазначив Олександр Кобзарев, в. о. голови правління Інституту міста, зараз у рамках співпраці з проектом “Місцевий економічний розвиток міст України”, в якому Львів обрано як одне з міст, якому допомагають у формуванні стратегічного плану розвитку міста, є розробка Стратегії залучення інвестицій. Про це інформує прес-служба міськради. Також у рамках цієї стратегії передбачено збільшення кількості прямих іноземних інвестицій на одного мешканця міста до 1840 доларів у 2015 році та 3470 доларів у 2025 році. Для прикладу, 2008 року рівень ПІІ на одного мешканця становив 761 долар.
Львів туристичний
24 – 25 листопада у Львові втретє відбудеться туристична конференція “Перемагай з Левом!”. Цього року до Львова приїдуть, щоб поділитися досвідом, практики туристичної індустрії Відня, Ґраца, Берліна, Лондона, Кракова, Москви, Стамбула.
Окрему увагу конференції присвячено моделі співпраці бізнесу та влади в міському туризмі, зокрема буде презентовано успішні приклади проектів, такі як “Ґрац – гастрономічна столиця Австрії”, який об’єднав бізнес та владу для спільного позиціонування міста. Окрім того, відбудеться зустріч “Як повинен працювати міський центр туристичної інформації?”, на якій експерти поділяться досвідом успішного ведення туристичних інфоцентрів.
Конференція “Перемагай із Левом!” поєднує класичний формат із креативними сесіями – презентаціями, дискусіями, обідами й вечерями з експертами, неформальними зустрічами.
Обмін валют – зачинено!
Таблички, на яких раніше вказували курс покупки і продажу валюти, тепер порожні, а на віконці висить лаконічне “зачинено”. Експерти-фінансисти говорять, що причина цьому – нові правила обміну валюти, через які зміст “будок” тепер не окупається. Та й обсяг обмінних операцій, судячи за даними Нацбанку, скоротився втричі. “Тепер банк зобов’язаний контролювати, щоб одна фізична особа не обмінювала протягом дня більш як 150 тисяч гривень. В іншому випадку, НБУ має право її оштрафувати. І тепер банк змушений у кожен свій обмінний пункт проводити спеціальні канали зв’язку, що використовуються банківською системою. Це закрита система захищена від проникнення зовні і її потрібно оплачувати, навіть якщо нею не користуєшся. Потрібно обладнати повноцінне робоче місце операціоніста. Все це марнотратно”, – говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.