Банки можуть забрати помешкання

Виселити боржника банк зможе вже наступного дня після ухвали суду. Водночас юристи називають закон відверто лобістським і таким,
що “вступає у конфлікт з іншим законодавством” 

Виселити боржника банк зможе вже наступного дня після ухвали суду. Водночас юристи називають закон відверто лобістським і таким, що “вступає у конфлікт з іншим законодавством” 

Українці стали частіше брати кредити. Так, за вісім місяців 2011-гообсяги кредитів в Україні виросли на 7%, тоді як торік спостерігалося падіння на 2%. 

Загалом нині кредит може оформити будь-хто, але за умови, що він є громадянином України, досягнув повноліття і офіційно працює, зокрема отримує “білу” зарплату. Позичальник має сплачувати банкам не більше 45% від свого місячного доходу. До слова: усі банки мають так звані кредитні історії, в яких є інформація про людей, які мали оформлені кредити. Це дає можливість позикодавцям знати, як ви розрахувалися з банком за попередні кредити і чи не ризиковано мати з вами справу. Отож, щоб оформити кредит, багато документів вам не потрібно, зокрема, паспорт, ідентифікаційний номер  та довідку про доходи. Деякі банки дають кредити і без довідки про доходи.

Водночас ті, хто не зможе повернути позику, можуть втратити помешкання. Це прописано в Законі “Про захист прав кредиторів і споживачів фінансових послуг”, який ухвалив парламент. Юристи переконують, що документ передусім захищає права позикодавців, адже для виселення з квартири достатньо буде рішення служителів Феміди. А звільняти оселю дозволять і без представників виконавчої служби, інформує ТСН. 

“З моменту прийняття рішення про примусове стягнення до моменту реального виселення може минути 3-5 років, адже продати не завжди виходить, людина може оскаржувати рішення”, – пояснює юрист Анатолій Соболевський. “Зараз же законодавець говорить, що суддя одразу ж при зверненні про стягнення виносить рішення про виселення, тобто банк сьогодні отримав рішення, завтра приїдуть вас виселяти”, – уточнив він. 

 

ДО ТЕМИ

На думку львівського адвоката Олега Мицака, не потрібно виправдовувати і захищати людей, які бездумно взяли кредити, але є й інший бік медалі. “Для належного функціонування фінансових інституцій у державі боржники мають сплачувати борги. Не існує апріорі бідних громадян, які бездумно взяли кредити. Підтримка таких людей, які не хочуть повертати кредити, – це крок до руйнування банківських інституцій. Тому боржники повинні були думати, коли брали кредити. Щодо змісту закону, то він є відверто лобістським і вступає у конфлікт із іншим законодавством України. Право банків вчиняти такі дії було передбачено лише в Законі “Про банки та банківську діяльність”. У той же час зміни у цивільно-процесуальному кодексі та в законодавстві щодо виконавчого провадження внесені не були. Тому не зрозуміло, в який спосіб банки будуть реалізовувати несподівано отримане право. Право банкам надано, а законного механізму реалізації не передбачено. Такі зміни до закону повинні вноситися системно. Це закон, який суперечить іншому законодавству”, – акцентує Олег Мицак.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4143 / 1.56MB / SQL:{query_count}